Jak wybrać dobrego hipnoterapeutę?

Coraz więcej osób stara się znaleźć jakieś wyjście ze swoich kłopotów emocjonalnych, czy to psychicznych. Coraz częściej osoby te wybierają się do wszelkiego rodzaju specjalistów od psychiki – takich, jak psychologowie, psychiatrzy czy psychoterapeuci. Nie są to jednak jedyne osoby, które mogą pomóc. Coraz częściej osoby zwracają się o pomoc także do hipnoterapeutów, którzy w swojej pracy wykorzystują hipnozę. W jaki sposób wygląda hipnoza, czym jest i jak można wybrać dobrego hipnoterapeutę? Co można leczyć hipnozą i jakie są jej efekty działania? Czy wygląda ona tak, jak jest przedstawiana na filmach?

Czym dokładniej jest hipnoza?

Hipnoza to naturalny stan ludzkiego umysłu, w którym człowiek maksymalnie skupia się na swoim wnętrzu. Przypomina ona nieco stan flow, który towarzyszy człowiekowi, podczas gdy ten wykonuje zajęcia, które go interesują i wciągają. Różnica jest taka, że stan flow, jest stanem zewnętrznego zaangażowania, natomiast hipnoza to stan zaangażowania wewnętrznego. Ekstremalnie ważne jest to, aby wiedzieć, że hipnoza wcale nie wygląda w taki sposób, jak na filmach. Osoba hipnotyzująca nie ma władzy całkowitej nad osobą zahipnotyzowaną. Tak naprawdę cała hipnoza może dziać się tylko wtedy, gdy osoba, która ma zostać zahipnotyzowana, wyraża na to zgodę i musi chcieć doświadczyć tego stanu. Tylko wtedy może się to udać. Oznacza to, że osoba, która jest niechętna i nieufna, nie doświadczy hipnozy na własnej skórze. Jak wiec widać, hipnoza nie jest niczym innym, jak stanem skupienia uwagi, która skupia się na wnętrzu człowieka. To właśnie dlatego, hipnoterapeuci są w stanie skutecznie leczyć ludzi z ich problemów z psychiką.

Co cechuje dobrego hipnoterapeutę?

Hipnoterapeuta, który jest w stanie pomóc to skarb. Jak zatem wybrać dobrego fachowca, którego praca faktycznie będzie dawała dobre rezultaty? Przede wszystkim trzeba stawić na osobę wykształconą, która cały czas zdobywa nową wiedzę i chodzi na różne kursy dotyczące hipnozy. Taka osoba zawsze będzie mieć najświeższe informacje i będzie używać najnowszych technik, które nie tylko zostały sprawdzone pod kontem działania, ale także będą bezpieczne. Dobrze by było, aby osoba zajmująca się hipnoterapią, oprócz certyfikatu hipnoterapeuty, posiadała także inne certyfikaty takie, jak Master NLP, Master Coach czy też Master Time Line Therapy – taką osobą jest Rafał Foss. Takie poświadczenia wiedzy będą dodatkowym atutem, który powie pacjentowi, że dana osoba poważnie podchodzi do swojego zawodu.

Hipnoterapeuta jest w stanie wyleczyć swojego pacjenta z wielu różnych chorób o podłożu psychicznym. Rozpoczynając od lęków czy fobii, poprzez nałogi, zachowania kompulsywne, aż po depresje. Hipnoterapeuta jest w stanie kontrolować zdrowie oraz wagę swojego pacjenta – a raczej zasugerować to swojemu pacjentowi z pożądanym skutkiem. Warto też wspomnieć o terapii linii czasu, która pomaga uwolnić się od negatywnych wzorców myślowych, a co za tym idzie, popchnąć swoje życie znacząco do przodu.

Warto korzystać z hipnoterapii

Hipnoterapia to świetna alternatywa dla innych form terapii. Jej działanie jest udowodnione naukowo, a osoby, które się nią zajmują, doskonale znają się na rzeczy. Pamiętając o tym, że hipnoza jest całkowicie naturalnym stanem, można wywnioskować to, że jest to bezpieczna forma terapii. Warto zatem zainteresować się nią i skorzystać z usług dobrego i doświadczonego hipnoterapeuty.