Szeregówka czy domek jednorodzinny? Porównanie

Wiele osób marzy o swoich własnych czterech kątach, które będą tylko ich. Dużo ludzi na co dzień poszukuje swojego wymarzonego mieszkania, lub domku, w którym czuliby się swobodnie. Na szczęście w dzisiejszych czasach takie osoby mają bardzo wiele możliwości poszukiwania idealnych miejsc do zamieszkania. Oczywiście najpopularniejsze są portale z ogłoszeniami, gdzie ogłaszają się zarówno biura nieruchomości, jak też i osoby prywatne, które sprzedają swoje loka. Można też iść bezpośrednio do biura nieruchomości, lub do dewelopera u którego cena będzie najlepsza. Można także samodzielnie zająć się budową domu, jeżeli tylko posiada się odpowiednie środki i ma się szansę zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną.

Co jednak w przypadku, w którym nie wiesz jeszcze dokładnie tego, jakiego lokum szukasz? Co jeżeli nie wiesz, czy wolisz domki jednorodzinne, czy jednak domki szeregowe? Jakie są wady i zalety obu tych opcji? W tym artykule dowiesz się tego wszystkiego i w końcu będziesz w stanie podjąć decyzję, która do tej pory mogła ci się wydawać ciężka.

Domki jednorodzinne – wady i zalety

Domki jednorodzinne kojarzą się z pełną swobodą. Możliwość zrobienia grilla w przydomowym ogrodzie, czy też po prostu relaks na werandzie. Domki jednorodzinne wydają się być naprawdę przyjemne – i nic dziwnego, mają sporo zalet. Przede wszystkim, w domku jednorodzinnym nikt nie będzie ci przeszkadzać – będziesz mógł puścić sobie głośną muzykę w nocy i nikt nie wezwie policji, nie będziesz słyszeć tego, jak rozmawiają lub kłócą się sąsiedzi. I masz pewność, że absolutnie nigdy nie obudzisz się wcześnie rano tylko dlatego, że któryś z sąsiadów postanowił zrobić remont. Plusem jest także możliwość wypielęgnowania ogrodu w taki sposób, jaki ci się najbardziej podoba.

Ale oczywiście domki jednorodzinne mają także sporo wad. Przede wszystkim rachunki za energię elektryczną potrafią być naprawdę spore, zwłaszcza jeżeli w domku jest wiele pomieszczeń i jednocześnie posiada się oświetlenie od zewnątrz budynku. Po drugie – kotłownia, niestety ale będziesz zmuszony do tego, aby samodzielnie ogrzewać domek w ciągu zimniejszych miesięcy. Wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami o których po prostu będziesz musiał pamiętać. I lepiej żeby nie zepsuł ci się piec, ponieważ wymiana go na nowy może być dla ciebie naprawdę kosztowna!

Niezależnie, czy poszukujesz szeregówki w miejscowości Kiełczów czy Długołęka, pojawiają się one wszędzie, więc z łatwością będziesz w stanie znaleźć taką, znajdującą się w idealnym miejscu. Domek szeregowy w Kiełczowie to idealne rozwiązanie stojące pomiędzy blokiem, a domkiem jednorodzinnym. Nadal posiadasz sąsiadów, jednak jest ich mniej niż w bloku – to jest szczególną zaletą zwłaszcza w kwestiach bezpieczeństwa. Sąsiedzi zawsze zauważą, jeżeli ktoś niepożądany będzie chciał wejść do twojego domku. Dodatkowymi zaletami jest często to, że nie będziesz musiał samemu ogrzewać takiego miejsca. A rachunki za prąd czy wodę będą mniejsze. Szeregówka to także idealne miejsce do zamieszkania z dziećmi. Jest to także opcja dla ludzi, którzy nie lubią dużych powierzchni i wiedzą, że nie byliby ich w stanie spożytkować.

Jeżeli zaś chodzi o wady domków szeregowych – przeważnie stoją na obrzeżach miast. Ale w zasadzie może być to i zaleta, jeżeli jesteś osobą lubiącą spokój.