Jak wynająć biuro bez rozbijania banku?

powierzchnie biurowe do wynajęcia

Jeśli chodzi o biznes, lokalizacja jest często najważniejsza. W końcu to, gdzie znajduje się biuro, może mieć duży wpływ na to, jak łatwo (i efektywnie kosztowo) można dotrzeć do klientów, dostawców i partnerów. Jednak wynajem powierzchni biurowej nie zawsze jest tani. W wielu miastach w Polsce  i na świecie wynajem biura stanowi wysoki udział kosztów operacyjnych dla małych firm. Na przykład według ostatniego raportu firmy CBRE zajmującej się nieruchomościami, czynsze biurowe w Tokio są najwyższe na świecie. To sprawia, że znalezienie niedrogiej powierzchni biurowej jest ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca prowadzenia działalności.

Ile kosztuje powierzchnia biurowa?

Powierzchnię biurową można wycenić na różne sposoby. Najczęstszym podejściem jest spojrzenie na miesięczny czynsz. Jednak możesz również rozważyć inne koszty, takie jak media, naprawy i konserwacja. Ponadto należy również uwzględnić koszty personelu, mediów, mebli, sprzęt czy indywidualne potrzeby związane z wykonywaną branżą. Jest to szczególnie ważne dla firm o dużej powierzchni lub firm o specyficznych potrzebach. Na przykład, call center może potrzebować dużej ilości miejsca z wysokim sufitem, aby zagłuszyć hałas spowodowany prowadzeniem wielu rozmów jednocześnie. Z kolei kancelaria prawna może potrzebować wielu szafek do przechowywania dokumentów i materiałów.

Najbardziej przystępne lokalizacje biurowe

Znalezienie najbardziej przystępnych lokalizacji biurowych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie czynniki, które musisz rozważyć, szukając nowej przestrzeni biurowej. W wielu przypadkach wynajmujący i firmy zarządzające nieruchomościami prawdopodobnie przyjmą bardziej indywidualne podejście i rozważą konkretne potrzeby Twojej firmy. Na przykład, jeśli potrzebujesz wyposażyć przestrzeń biurową w dużą ilość szafek, będziesz musiał znaleźć właściciela, który pozwoli Ci wyposażyć przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami i zapewni Ci niezbędne akcesoria, takie jak biurka i krzesła. Znalezienie lokalizacji, która jest niedroga i spełnia wszystkie Twoje wymagania nie jest łatwe. Istnieją jednak pewne lokalizacje, które są zwykle o wiele bardziej przystępne niż inne.

tani wynajem biura - jak to zrobić?

Znajdź tanie biuro bez poświęcania lokalizacji

Znalezienie taniego biura bez poświęcania lokalizacji jest łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia. Jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to urzeczywistnić. Po pierwsze, musisz przeanalizować swoją obecną działalność i znaleźć sposoby na zmniejszenie kosztów. Może to obejmować zmniejszenie liczby pracowników lub zlecenie niektórych funkcji lub działów stronie trzeciej. Możesz również rozważyć outsourcing IT i/lub księgowości. Pozwoli to na zmniejszenie ilości miejsca potrzebnego dla tych działów i uczyni Twój biznes bardziej przystępnym. Następnie należy znaleźć właściciela, który wynajmie przestrzeń biurową i pozwoli Ci wyposażyć przestrzeń biurową zgodnie z Twoimi potrzebami. W wielu przypadkach, właściciele będą mieli ścisłe zasady, co można i czego nie można zrobić. Na przykład wynajmujący może zezwolić pomalować ściany, ale nie pozwoli na wymianę oświetlenia. Po znalezieniu właściciela, który pozwoli Ci wyposażyć biuro jak trzeba, możesz szukać powierzchni biurowej w obszarach, które zwykle są znacznie bardziej przystępne. Mogą one obejmować strefy przemysłowe, obszary, które nie są szczególnie blisko miasta lub obszary, które są trochę datowane.

Wynajem tanich powierzchni biurowych w Toruniu

Znalezienie niedrogiej przestrzeni biurowej jest kluczową częścią rozpoczęcia i rozwoju biznesu. Jednak w wielu miastach może być trudno znaleźć niedrogą przestrzeń biurową bez kompromisu w kwestii lokalizacji. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym wynajem powierzchni biurowej może być bardziej przystępny. Po pierwsze, należy przeanalizować swój obecny biznes i znaleźć sposoby na zmniejszenie kosztów. Następnie należy znaleźć właściciela, który pozwoli nam wyposażyć przestrzeń biurową zgodnie z naszymi potrzebami. Wreszcie, trzeba szukać powierzchni biurowej w obszarach, które mają tendencję do być znacznie bardziej przystępne. Na przykład w niektórych miastach warto zwrócić uwagę na lokalizację. Na przykład wynajmując powierzchnie biurowe w Toruniu warto pamiętać, że cena w centrum miasta może być mocno wygórowana. Natomiast decydując się na biuro w dobrym dojazdem, parkingiem i przyjemnym wyjazdem z miasta, może okazać się, że taka lokalizacja będzie tańsza i przyjazna zarówno dla pracowników, jak i klientów. Dzięki tym wyżej wymienionym wskazówkom, powinieneś być w stanie znaleźć niedrogą przestrzeń biurową bez kompromisu w kwestii lokalizacji.