Farbowanie brody – prosty sposób, żeby się odmłodzić

farbowanie brody

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech męskiej twarzy jest obecność lub brak zarostu. Dzięki niemu twarz i jej rysy mogą się radykalnie zmienić.

Kozia bródka, broda, wąsy… istnieje wiele kombinacji, które mogą lepiej lub gorzej pasować do rysów mężczyzny w zależności od szerokości twarzy, odległości między ustami a nosem lub ustami a brodą… Aby osiągnąć idealny wygląd, warto jest wziąć pod uwagę, jaki rodzaj brody jest bardziej odpowiedni dla twarzy każdej osoby.

Oprócz uwzględnienia długości i kształtu brody, wielu mężczyzn decyduje się na zmianę koloru zarostu. Mówi się, że mężczyźnie są jak wino: z upływem czasu mężczyźni nabierają mądrości i doświadczenia, które czynią ich bardziej interesującymi.

Jednak zmiany, które przynosi czas, idą również w parze z pewnymi oznakami starzenia się twarzy, takimi jak pojawienie się pierwszych siwych włosów na brodzie. Mogą się one pojawić przed trzydziestym rokiem życia i zwykle dodają nam więcej lat, niż w rzeczywistości mamy. Ale bez obaw, jest na to sposób.

Wielu mężczyzn odczuło tę zmianę i zapragnęło wyglądać młodziej, ponieważ na szczęście istnieje bardzo skuteczne rozwiązanie, które w krótkim czasie sprawi, że znowu będziesz wyglądać młodziej. Jak? Sprawiając, że siwe włosy po prostu znikną.

Farbować? Ale jak?

Przed rozpoczęciem procesu farbowania brody, bardzo ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiedni barwnik. Przede wszystkim, nie wybieraj zwykłej farby do włosów. Musisz wybrać produkt przeznaczony specjalnie do brody, ponieważ włosy na twarzy nie mają takich samych właściwości jak włosy na głowie.

Zalecane jest również, aby wybrać te, które są bardziej naturalne i upewnić się, że nie zawierają one szkodliwego amoniaku. Twoja broda i skóra będą Ci za to wdzięczne. Działanie amoniaku polega bowiem na tym, że powoduje on otwarcie, a nawet rozerwanie łuski włosa, która to jest jego zewnętrzną warstwą ochronną. Z tego powodu włosy stają się bardzo łamliwe. Amoniak niszczy także sebum wydzielane przez skórę głowy, co z kolei prowadzi do wysuszenia włosów.

Drugim krokiem jest wybór odcienia, który Cię interesuje. Jeśli masz ciemne włosy i chcesz przyciemnić brodę ze względu na obecność siwych włosów, zaleca się wybrać odcień nieco jaśniejszy od koloru włosów. Pamiętaj, że po nałożeniu kolor będzie nieco ciemniejszy niż ten na etykiecie, a jeśli będzie zbyt ciemny, nie będzie wyglądał za dobrze.

Czy farba do brody działa szkodliwie na brodę lub skórę twarzy?

Odpowiednia, profesjonalna farba nie niszczy brody, ponieważ preparaty do brody są bardzo łagodne i zostały opracowane z myślą o skórze twarzy, która jest znacznie delikatniejsza niż skóra głowy i skóra całego ciała. Jednak w procesach rozjaśniania może dojść do ich podrażnienia, a nawet uszkodzenia,  dlatego tak istotne jest, aby używany produkt używany był dobrej jakości.

broda

Farbowanie brody w domu czy w salonie?

Barberzy są zgodni co do tego, że, aby osiągnąć optymalne efekty w każdej usłudze kosmetycznej i fryzjerskiej, należy oddać się w ręce eksperta, który zna daną technikę i stosuje produkty wysokiej jakości, które nie niszczą ani włosów, ani skóry.

Czasami zdarza się, że pożądany przez nas kolor brody nie leży w naszym zasięgu, ponieważ zwyczajnie nie komponuje się z resztą naszego wyglądu. Możesz kupować farbę za farbą i eksperymentować z odcieniami w domu, jednak nikt nie dobierze koloru tak, jak profesjonalny barber.

Najlepszy Barber we Wrocławiu pomoże Ci dobrać farbę odpowiedni kolor, który będzie w pełni pasował do Twojej karnacji, oczu, a także koloru włosów.

Zostaw dobór koloru, profesjonalne krycie oraz przycięcie brody profesjonalistom i już dziś ciesz się nowym, zdrowym wyglądem Twojej brody bez oznak starości.