Ile miejsca potrzeba na pole do minigolfa?

gra w minigolfa

Właściciele hoteli, ośrodków wypoczynkowych, restauracji czy innych miejsc użytku publicznego, dobrze wiedzą, że aby dziś zaistnieć na rynku i zapisać się w pamięci klienta – trzeba się postarać!
Odpowiednia skomponowana oferta, to jedno. Nie bez znaczenia pozostają jednak dodatkowe rozrywki, które umilają czas i sprawiają, że do wybranego miejsca, aż chce się wracać. Pomysłem oryginalnym, a jednocześnie docenianym przez szeroką klientelę jest minigolf, a więc dyscyplina sportu, którą uprawia się na specjalnie przygotowanych do tego torach. Jak w klasycznym golfie, chodzi o to, by wbić piłeczkę do wyznaczonego dołku za pomocą kija.
Dlaczego minigolf zdobył popularność? Odpowiedź wydaje się dość banalna.

Ile miejsca potrzeba na pole do minigolfa?

Nie każdy z nas miał w życiu możliwość, by choć raz zagrać w golfa. Najczęściej rozgrywki oglądamy w programach telewizyjnych. Na szczęście wielbiciele sportowych rozrywek mogą skorzystać z jego alternatywy. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną stworzono właśnie wspomniany powyżej minigolf. A więc grę, która jest w wielu kwestiach zbliżona do swojego pierwowzoru. Z tą różnicą, że w przeciwieństwie do tradycyjnego golfa nie wymaga ona dużych, czasami wręcz ogromnych przestrzeni. Wystarczy ogród, niewykorzystany kawałek terenu. Co więcej, z racji tego, że tory mogą powstać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz konkretnego budynku – gra nie jest zależna też od warunków atmosferycznych.
Z możliwości stworzenia pola do minigolfa korzystają zatem najczęściej właściciele hoteli, ośrodków wypoczynkowych, restauracji i letnich ogródków. Minigolf może urozmaicić pobyt gości, zabawić podczas spotkania integracyjnego czy rodzinnej imprezy. Biorąc pod uwagę fakt, że gra nie ma żadnych granic wiekowych – rozgrywkę można zaplanować zarówno z dziećmi, jak i starszymi członkami rodziny.
Ogrodową przestrzeń można zagospodarować w tym przypadku w całości. Firmy, zajmujące się projektowaniem i budową pól minigolfowych, pomogą dobrać rodzaj projektu i całego zabudowania. Zdecydować można się bowiem zarówno na inwestycję z drewnianymi lub betonowymi elementami, dopasować jej wielkość oraz ilość torów do posiadanej powierzchni.

pole do minigolfa

Gdzie można wybudować pole do minigolfa?

Specjalnie zaprojektowane pole do minigolfa można umieścić wewnątrz wybranych obiektów. Idealnie nadaje się więc do galerii handlowej, hotelu czy restauracji. Co więcej, tego rodzaju pola mogą być mobilne lub mocowane na stałe. Pierwsze rozwiązanie oznacza, że wedle własnych potrzeb można je przenosić.

Gdy z kolei decydujemy się na projekt, który ma zostać zrealizowany na świeżym powietrzu – w grę wchodzą ogrody, tarasy czy inne przestrzenie przy wybranych obiektach. Przy zastosowaniu niektórych rozwiązań, konieczny jest teren płaski. Inne pozwalają jednak wykorzystać naturalne wzniesienia, pochylenia i spadki. Tory w zależności od naszych potrzeb przyjmują bowiem dowolne kształty i formy.

Wszystko brane jest pod uwagę już na etapie projektowania. Zaraz po nim, specjalistyczna firma zajmuje się ukształtowaniem terenu, montażem wszystkich niezbędnych instalacji i zasianiem trawy. Na końcu dopasowuje poszczególne przeszkody i rzecz jasna sadzi rośliny. Cała inwestycja jest oczywiście dość czasochłonna i raczej niemożliwa do zrealizowania na własną rękę, jednak z pewnością warto się na nią zdecydować. Minigolf, to rozrywka dla każdego. Poza tym, w szczególny sposób wyróżni nasz obiekt, bo pola do gry są nadal rzadkością. Jeśli ktoś będzie miał zatem okazję na choćby jedną rozgrywkę, z pewnością będzie zadowolony z naszych usług.