Jak wykorzystać drewniane palety w domu i ogrodzie?

produkcja palet drewnianych

Drewniane palety stanowią konstrukcję, która jest powszechnie wykorzystywana w transporcie, magazynowaniu i logistyce towarów. Dzięki nim przewożone od producenta do dystrybutora, a następnie klienta towary są bezpieczne. Znajdują się one na wyposażeniu magazynów i sklepów na całym świecie. Ich konstrukcja nie tylko umożliwia transport towarów za pomocą wózków widłowych, ale również zapewnia płynność łańcucha produkcyjnego, wygodę przenoszenia i dobry stan produktów. Palety drewniane wykorzystywane są powszechnie w transporcie lądowym, morskim i lotniczym. 

Do czego wykorzystuje się drewniane palety?

Obecnie trudno wyobrazić sobie przechowywanie towarów i ich transport bez drewnianych palet. Dzięki nim przewiezienie i umieszczenie towarów w kontenerze, na naczepie samochodu, również chłodni nie sprawia większych problemów. Poza tym umożliwiają one maksymalne wykorzystanie przestrzeni, co pozwala przechowywać i transportować większe ilości towarów bez względu na ich wagę, wielkość i kształt. Dobrej jakości palety wykonane z drewna, wykorzystane do magazynowania i przewozu towarów to proste i oszczędne rozwiązanie, gdyż ułatwiają również szybki i sprawny ich załadunek i rozładunek.

Jakie są zalety drewnianych palet?

Palety drewniane mają wiele zalet. Jedną z nich jest ich stosunkowo niska cena, związana z dostępnością surowca. Duże znaczenie ma także nieskomplikowany proces produkcji i naprawy, nie wymagający zastosowania zaawansowanych technologii. Przy użyciu prostych narzędzi można bez problemu naprawić uszkodzoną paletę. Niezwykle cenną zaletą drewnianych palet jest ich wytrzymałość i solidność. Standardowy produkt udźwignie nawet do 3000 kilogramów. To rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze dla środowiska, gdyż można ich używać wielokrotnie w sposób kreatywny, a nie nadające się już do wykorzystania produkty w łatwy sposób można utylizować. Jeśli nawet trafiają na wysypisko, to szybko ulegają rozkładowi. Poza tym palety drewniane łatwo można sprzedać ze względu na ich niską cenę. Każda z nich przeznaczona jest do utrzymania określonej wielkości i ciężkości ładunku. 

produkcja palet drewnianych

W jaki sposób można wykorzystać drewniane palety aranżując wnętrze?

Ponowne wykorzystanie przedmiotów między innymi drewnianych palet, które z pozoru nadają się wyłącznie na śmietnik, jest wyrazem niezwykle popularnego trendu zero waste. Są one naturalnym i niedrogim materiałem, który można na wiele sposobów wykorzystać w domu. Stanowią idealny produkt wykorzystywany przez architektów wnętrz, którzy projektują z nich między innymi siedziska, łózka, fotele, stoliki. Niewielkim nakładem sił każdy z nas stworzy z nich meble, a także różnego rodzaju akcesoria lub elementy architektury ogrodowej, których przeznaczeniem jest utrzymanie ciężkich ładunków, co wynika z wytrzymałości drewnianych palet. Poza tym są one łatwo dostępne i tańsze niż meble.

Jak wykonać kwietnik z drewnianych palet?

Z drewnianych palet można samodzielnie wykonać kwietnik, na przykład na balkon lub taras. Stanowi on lekką i dekoracyjną, a przy tym prostą i przyjazną środowisku konstrukcję, która będzie bardzo efektownie prezentować się w ogrodzie. W zależności od ustawienia palety, powstanie z niej stelaż, na którym można powiesić doniczki. Z belek powstaną także  podłużne donice. Dzięki temu wszystkie kwiaty lub zioła większe lub mniejsze będą miały swoje miejsce, a na balkonie i tarasie zapanuje ład i porządek.

Do jego wykonania potrzebne  są tylko materiały przeznaczone do impregnacji drewna w celu zabezpieczenia go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także oczywiście palety, masa szpachlowa do drewna, impregnat, narzędzia do malowania w postaci pędzla i wałków.

Jak wykonać ogród warzywny z drewnianych palet?

Drewniane palety można wykorzystać do wykonania ogrodu warzywnego. Wystarczy z nich zbić skrzynię, której wnętrze wypełnia się grubą folią i ziemią. To idealne miejsce do uprawy ekologicznych warzyw. 

Gdzie kupić drewniane palety?

Drewniane palety można kupić w podmiotach zajmujących się dystrybucją lub produkcją drewnianych palet w rozmiarach standardowych i nietypowych na indywidualne zamówienie. Przechowywane na nich materiały budowlane i przemysłowe są bezpieczne, ze względu na wykorzystanie do ich produkcji najlepszych surowców.

Podczas składania zamówienia należy przekazać informację, czy mają to być palety I, czy II gatunku oraz w jakim rozmiarze. Poza tym po uzgodnieniu wszystkich szczegółów klient zobowiązany jest do opłacenia usługi i ustalenia terminu dostarczenia palet.