Wytrzymałe zabawki dla psa – sprawdź co kupić pupilowi

zabawki dla psa

Wyprawka dla psa to nie tylko rzeczy, które z punktu widzenia właściciela są praktyczne. Koniecznie powinny znaleźć się w niej także gryzaki oraz zabawki, które będą przeznaczone tylko dla zwierzaka. Muszą być one niezwykle wytrzymałe oraz najlepiej przeznaczone właśnie dla psów, aby nie było obaw, że zwierzak odgryzie i połknie jakiś element. Jakie zabawki dla psów wybrać i dlaczego są one właściwie tak ważne? Czy zabawki należy kupować tylko szczeniakom czy dorosłe psy także ich potrzebują? Sprawdź! 

Dlaczego właściwie psy potrzebują zabawek?

W większości domów mnóstwo czasu spędzają same. Właściciele każdego dnia wychodzą do pracy, ich dzieci do szkoły, a psiak zostaje na posterunku i jest przez wiele godzin sam. Choć psy nieco inaczej odczuwają upływający czas i trudno stwierdzić, czy godziny w samotności im się specjalnie dłużą, to jednak mogą się wtedy mocno nudzić. Jeśli nie będą miały zapewnionych odpowiednich atrakcji, to niestety mogą dążyć do niszczenia mebli, podłóg oraz innych elementów wystroju wnętrz, których nie powinny dotykać. Gryzienie butów przez szczeniaki i starsze psy to problem, który najczęściej bierze się właśnie z tego, że zwierzęta się nudzą i szukają sobie ciekawego zajęcia, jednocześnie chcąc podświadomie dbać o dziąsła i przynieść sobie ulgę przy wybijaniu się zębów czy ścieraniu kamienia nazębnego.

Dobre, wytrzymałe zabawki na pewno przypadną do gustu Twojemu pupilowi i zajmą go w czasie, gdy Ty nie masz czasu się z nim bawić. Zostawianie psa w legowisku lub w klatce z zabawkami na czas, gdy jest on sam w domu to doskonała praktyka, która rozwija kreatywność psiaka i sprawia, że samotność zdecydowanie mniej mu doskwiera. Wtedy też prawdopodobieństwo, że zamiast gryźć coś, co jest przeznaczone tylko dla niego, zaczyna on podgryzać meble w mieszkaniu czy niszczyć buty. Zapewnienie mu odpowiedniej rozrywki jest tutaj zadaniem właściciela i niestety to na nim często spoczywa wina za to, że pies jest psotnikiem, a nie na charakterze psa. Warto więc kupować zabawki i gryzaki nie tylko dla szczeniaków, ale także dla dorosłych psów.

wytrzymale zabawki dla psa

Postaw na jakość wykonania i bezpieczeństwo swojego pupila

Pamiętaj, że bezpieczeństwo i zdrowie Twojego czworonoga to podstawa. Dlatego też zabawki dla niego kupuj tylko w renomowanych sklepach zoologicznych, gdzie dostępne są produkty faktycznie przeznaczone dla czworonogów. Jest to istotne, ponieważ takie zabawki są o wiele trwalsze niż inne produkty i przede wszystkim wykonane z takich materiałów, że w przypadku przegryzienia zabawki i połknięcia jej kawałka przez psa, nie trzeba obawiać się dużych problemów gastrycznych u zwierzęcia czy innych powikłań. Dlatego nie warto ryzykować i kupować zabawek, które są niesolidne i mogą zostać łatwo zniszczone. Jest to nie tylko nieekonomiczne, ponieważ bardzo szybko będzie trzeba zainwestować w nową zabawkę, ale także bardzo niebezpieczne.

Wybierając zabawki dla psa, zadbaj także o to, aby mógł się on nimi wygodnie bawić. Gryzaki nie powinny być zbyt duże, ważne jest także dopasowanie konkretnych produktów do upodobań psów. Jedne pupile będą lepiej się bawić z plecionym sznurkiem, który będą lubiły sobie podgryzać, inne będą miały ulubioną, szmacianą maskotkę, a jeszcze inne pokochają wytrzymałe, gumowe gryzaki w różnych kształtach. Wybór jest naprawdę ogromny, więc każdy właściciel na pewno znajdzie coś dla swojego psiaka.