W jakich przypadkach pies szczególnie potrzebuje suplementacji?

preparaty witaminowe dla psa

Wielu opiekunów czworonogów często zadaje sobie pytanie, kiedy i w jakich sytuacjach warto podawać zwierzakowi suplementy wspomagające jego funkcjonowanie. Zazwyczaj zdrowemu psu prowadzącemu umiarkowanie aktywny tryb życia karma zapewni wszystkie podstawowe składniki odżywcze i witaminy. Zdarza się jednak, że naszemu psu potrzebna jest dodatkowa suplementacja. Kiedy mamy do czynienia ze stanem zwierząt, w którym wymagają one szczególnej opieki i troski?

Suplementy diety dla psa. Co powinieneś o nich wiedzieć

Suplement diety dla psa to preparat dostarczający zwierzęciu odpowiednią dawkę składników mineralnych, witamin i innych składników odżywczych. Trzeba podkreślić, iż suplementacja to uzupełnienie codziennej diety czworonoga. Zadaniem suplementów jest także wspomaganie organizmu przy niektórych dolegliwościach zdrowotnych i chorobach występujących u pupila.

witaminy dla psów

Suplementy diety dla psów, szybko i skutecznie uzupełniają niedobory związane z niewłaściwie zbilansowaną dietą. Pomagają także w leczeniu wielu dolegliwości związanych z trawieniem, niewydolnością nerek, w chorobach układu moczowo-płciowego. Wspomagają prawidłowy rozwój szczeniąt oraz łagodzą stres i niepokój u psa.

W jakich przypadkach Twój pupil szczególnie wymaga preparatów witaminowych dla psów?

Psy powinny dostawać pokarm pełnowartościowy i zróżnicowany. Każdy posiłek powinien dostarczać mu odpowiednią ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Ponadto należy zadbać o to, aby dieta psa była bogata w makroelementy i mikroelementy oraz witaminy. Zważywszy na rosnące tempo życia oraz ograniczoną ilość czasu na przygotowanie posiłku dla naszego zwierzaka, nie zawsze udaje się nam pokryć jego zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne w jego diecie składniki odżywcze.

suplementy diety dla psów na aktywny dzień

Dodatkowo bardzo często mamy styczność ze szczególnym stanem zwierząt, wymagającym specjalnej opieki. To właśnie wtedy, należałoby zwrócić uwagę, czy naszemu psu nie potrzeba dodatkowej suplementacji. Do takich stanów należą:
– wiek szczenięcy (szybki wzrost stawów i kości)
– stan okołoporodowy (produkcja mleka, karmienie młodych)
– okres rekonwalescencji
– okres starości

Gdzie można zakupić suplementy dla psów?

Decyzja o dodatkowej suplementacji naszego czworonoga powinna być pod ścisłą kontrolą lekarza weterynarii. Zwrócenie się o pomoc do specjalisty pomoże uniknąć nam przykrych sytuacji związanych, na przykład z przedawkowaniem danego suplementu. Rozważając kupno środka leczniczego dla naszego pupila najlepiej udać się bezpośrednio do weterynarza. Idąc naprzód wszystkim miłośnikom zwierząt powstaje także coraz więcej stron internetowych gdzie bez wychodzenia z domu możemy znaleźć rożnego rodzaju suplementy i witaminy dla naszych futrzanych przyjaciół.

Suplementy diety oraz witaminy dla psów możemy zakupić bezpośrednio od producenta. Warto pamiętać, aby preparaty pochodziły z Polski. Dzięki temu nie tylko wspieramy, tak zwany patriotyzm ekonomiczny , ale także mamy pewność iż dane produkty są odpowiedniej jakości, zgodnie z obwiązującymi wymaganiami prawa farmaceutycznego.