Zachowanie porządku w domu – jak pozbyć się kurzu i roztoczy u alergików

czyste powietrze w mieszkaniu

Alergia jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku, dotyka coraz większą część populacji. Okazuje się, że 25% Polaków cierpi na to schorzenie. Najgorszą informacją jest to, że nie jest możliwe jej pełne wyleczenie, dlatego trzeba nauczyć się z nią żyć. Alergicy mają świadomość, że odpowiednio zadbane mieszkanie gwarantuje ochronę przed nadmiarem alergenów. Jak skutecznie radzić sobie z tą niezwykle uciążliwą dolegliwością? Jakie urządzenia zastosować w celu pozbycia się alergenów?

Dlaczego tak ważne jest zachowanie porządku w domu alergików?

Zachowanie porządku w domu alergików jest niezwykle istotną sprawą dla ochrony ich zdrowia. Jednym ze sposobów pozbycia się z pomieszczeń alergenów jest wietrzenie. W ten sposób usuwamy z przestrzeni mieszkalnej roztocza, pleśnie, opary różnych substancji chemicznych. Trzeba mieć na uwadze to, że wpuszcza się wtedy do wnętrz pyłki roślin, dlatego wskazane jest wietrzenie wieczorem lub po deszczu, kiedy ich stężenie w powietrzu jest najmniejsze.

Kolejnym sposobem na pozbycie się alergenów są kąpiele lub prysznic po powrocie do domu. Należy wtedy zmienić ubranie na takie, w którym przebywa się w mieszkaniu. Natomiast pozostałe wyprać w pralce w celu usunięcia szkodliwych czynników uczulających, które zostały na nim przyniesione. Najsilniejszym alergenem jest pleśń i inne rodzaje grzybów. Powstają one najczęściej w miejscach, gdzie jest wilgotno i ciepło. Szczególnie narażona na ich występowanie jest kuchnia i łazienka, dlatego należy je jak najczęściej wietrzyć. Najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem pozbycia się alergenów z przestrzeni mieszkalnej jest zakup odkurzacza przystosowanego do wyłapywania alergenów.

Jak odkurzać, aby pozbyć się alergenów?

Pozbycie się alergenów nie jest łatwą sprawą, gdyż wymaga odpowiedniego sprzętu i wiedzy. Podstawową sprawą jest nie tylko dokładność w wykonywaniu tej czynności, ale umiejętne jej przeprowadzanie. Na początku odkurza się miejsca, które położone są najwyżej, gdyż alergeny opadają na podłogę, którą czyścimy na samym końcu. Odwrotny kierunek spowoduje, że pozostaną one na podłodze. Kolejność jest tu niezwykle istotna. Nie należy zapominać o usuwaniu alergenów z miejsc trudno dostępnych, czyli pod meblami, w rogach pokoju. Tapicerowane meble odkurza się zawsze przy użyciu specjalnie do tego przystosowanej szczotki. Kluczową sprawą w usuwaniu alergenów z przestrzeni mieszkalnej jest wybór odkurzacza. Warto kupić urządzenie bardzo dobrze filtrujące powietrze, które gwarantuje to, że alergeny nie będą wydostawały się na zewnątrz.

odkurzacz dla alergika

Jak radzić sobie z alergenami na miękkich powierzchniach mebli?

Największym skupiskiem alergenów w mieszkaniu są meble posiadające miękkie powierzchnie. Są to przede wszystkim: kanapy, fotele, krzesła, ale również pościel, poduszki, zasłony, dywany, materace, zabawki w postaci maskotek. Te rzeczy, które można prać w pralce, należy co jakiś czas poddać działaniu detergentów i temperatury na poziomie 60 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o meble, to można skorzystać z usług firm zajmujących się ich czyszczeniem lub zakupić generator pary, który dzięki wysokiej temperaturze zdezynfekuje powierzchnie miękkie nie tylko ubrań, ale również innych materiałów.

Jaki odkurzacz dla alergików?

Idealnym rozwiązaniem dla alergików jest zakup odkurzacza Allergy & Family Aqua, który jest niezawodny i niezwykle sprawny w usuwaniu wszelkich szkodliwych czynników. Dzięki filtrowi wodnemu umożliwia usunięcie kurzu, roztoczy i innych alergenów, które są przyczyną różnego rodzaju niekomfortowych dolegliwości. Utrzymanie mieszkania lub domu w idealnej czystości jest dużo łatwiejsze i skuteczniejsze właśnie z specjalnym odkurzaczem dla alergików. Oczyszcza on powietrze w 99,9%. Odkurzanie i zmywanie w jednym procesie to wymierna oszczędność czasu. Wykonywanie tej czynności bez worka sprawi, że usunięte zostaną z domu nieprzyjemne zapachy. Cząstki kurzu nie przedostają się do silnika i nie powodują nieprzyjemnej woni. Filtr wodny AQUA+ sprawia, że zassany kurz, sierść, pyłki, roztocza i inne alergeny są całkowicie wiązane w wodzie, a następnie wylewane wprost do kanalizacji. Został on wyposażony w turboszczotkę. Odkurzacz Allergy & Family Aqua sprawdzi się nie tylko u osób cierpiących na alergie, ale także w domach z małymi dziećmi.