Stomatologia estetyczna – dla kogo?

Stomatologia jest osobną dziedziną medycyny, które skupia się przede wszystkim na leczeniu zębów w różne sposoby. Każdy z nas wie, z czym może wiązać się zaniedbywanie jamy ustnej. Stan naszych zębów przekłada się na ich wygląd. Piękny i zdrowy uśmiech, jest jednym z atutów każdego z nas. Zdrowe, białe i równe zęby, dodają nam atrakcyjności. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób dostatecznie o nie zadbać, by codziennie wyglądać pięknie.

Istnieje wiele zabiegów, które wchodzą w skład stomatologii estetycznej. Każdy z nich ma konkretny cel – profilaktyka, wybielanie zębów, wstawianie licówek czy wyrywanie ósemek, to podstawowe zabiegi, jakie wykonuje się w gabinetach dentystycznych. Oferta przychodni i gabinetów dentystycznych jest kierowana do każdego z nas. Wachlarz usług jest bowiem na tyle szeroki, iż wszyscy możemy skorzystać z wybranego typu zabiegów. W zależności od naszych potrzeb oraz od stanu, w jakim są aktualnie nasze zęby, dobieramy rodzaj zabiegów.

Typy zabiegów

Dziś, dzięki możliwościom stomatologii estetycznej, mamy szansę znacznie poprawić wygląd i stan naszych zębów. Zabiegi, jakie możemy wykonać w gabinecie dentystycznym, mogą zaczynać się od leczenia próchnicy, a kończyć się na wstawianiu licówek na zupełnie zdrowych zębach. Stomatologia zachowawcza i estetyczna obejmuje takie usługi jak profilaktyka, wybielanie zębów oraz odbudowy kompozytów.

Implantologia – jest to osobna dziedzina, które obejmuje wstawianie sztucznych zębów na stałe. Implanty składają się ze śrubki, która jest wkręcana w miejsce korzenia zęba. Elementem pośrednim jest łącznik, na który nakłada się koronę. Tak przygotowany ząb wygląda jak prawdziwy. Implanty są wstawiane praktycznie na całe życie – zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz regularne odwiedzanie dentysty, pozwoli nam maksymalnie przedłużyć ich żywotność.

Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe. Polega ono na oczyszczeniu komory zęba z zainfekowanej miazgi oraz z próchnicy i innych problemów. Najczęściej, endodoncja jest jedynym ratunkiem dla bardzo chorego zęba. Tę metodę stosuje się w przypadkach, gdy zębom grozi usunięcie.

Chirurgia dotyczy usuwania chorych zębów lub mleczaków. Oprócz tego, w zakres usług chirurgii stomatologicznej, wchodzi również wyrywanie ósemek. Dentysta, w tej dziedzinie, może również zaoferować nam podcinanie wędzidełek warg oraz języka.

Wstawianie licówek – jest to zabieg, który może być wykonywany jedynie na w pełni wyleczonych i wybielonych zębach. Popularne licówki, są przyklejane na zęby ze strony zewnętrznej. Składają się one z cienkiej warstwy porcelany – najczęściej są one nazywane płatkami porcelanowymi. Wykonanie tego zabiegu, pozwoli nam uzyskać piękny, zdrowy i biały uśmiech.

Kiedy warto z nich skorzystać?

Częstotliwość korzystania z powyższych usług jest zależna od ich typu. Stomatologia estetyczna obejmuje szereg usług dentystycznych. Każdy z nas ma więc szansę usunąć zęba w bezpieczny sposób lub naprawić go metodą leczenia kanałowego. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, możliwe jest także szybkie i skuteczne uzupełnienie ubytków. Dentyści wykonują powyższe zabiegi, uprzednio ustalając dokładny plan leczenia wraz z pacjentem.

Do każdego typu zabiegu należy odpowiednio przygotować pacjenta. Zadaniem dentystów, jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa podczas przeprowadzania wybranych zabiegów oraz bezpieczeństwa. Każdy z nas, może więc zarejestrować się na wizytę w gabinecie dentystycznym, aby przejść wybrany zabieg. Konkretne rodzaje zabiegów są dopasowywane do naszych potrzeb.