Sińce pod oczami – jak można się ich pozbyć i czy to możliwe?

Mezoterapia Wrocław

Sińce pod oczami nazywane często workami to nieestetycznie wyglądające oznaki zmęczenia bądź postępującego wieku, ale mogą być również jednym z objawów pewnych schorzeń. Niezależnie od tego, jaka jest ich przyczyna, istnieją sposoby na pozbycie się ich. Jeśli chcesz poczuć się pewniej i wiedzieć, że Twój wygląd jest estetyczny i że na Twojej twarzy nie widać śladów zmęczenia, możesz skorzystać z zabiegu, dzięki któremu skóra pod oczami będzie odżywiona i tym samym poprawi się jej wygląd. Przeczytaj, jakiego typu zabiegi możesz wybrać.

Karboksyterapia na sińce pod oczami

Jednym z popularnych zabiegów mających na celu usunięcie tak zwanych worków pod oczami jest karboksyterapia. Jest to procedura, podczas której pod skórę wprowadzany jest za pomocą bardzo cienkich igieł dwutlenek węgla. Powoduje to dotlenienie tych miejsc na skórze oraz budowanie nowych naczyń włosowatych, a tym samym skóra jest odświeżona. Zabieg ten wykonywany jest u wszystkich osób powyżej 10 roku życia, u których nie wykryto przeciwwskazań do tej procedury. Czy decydując się na ten zabieg, można w tym samym okresie poddać się innemu? Tak, oczywiście. Jednak podstawową rzeczą, o jakiej należy pamiętać to uprzednia konsultacja ze specjalistą, który określi, kiedy i jaki zabieg może być wykonany.

mezoterapia Wrocław

Pozbądź się raz na zawsze sińców pod oczami! Odwiedź salon kosmetyczny www.pracownia-piekna.pl!

Mezoterapia igłowa

Osoby, które chcą pozbyć się nieestetycznych sińców pod oczami, mogą zdecydować się również na zabieg mezoterapii igłowej, który wykonuje się za pomocą cienkich igieł. W kilku miejscach wstrzykiwane są wybrane substancje takie jak, na przykład, witamina A, C czy też kwas hialuronowy. Substancje te zawierają składniki, dzięki którym skóra jest odżywiona, nawilżona oraz pozbawiona niedoskonałości, czyli w tym przypadku ciemnych worów pod oczami. Jest to zabieg popularny, stosowany także w walce ze zmarszczkami czy cellulitem, a także u osób z łamliwymi włosami. Oczywiście przed decyzją o zabiegu mezoterapii igłowej należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ osoby z takimi przeciwwskazaniami jak stany zapalne skóry czy krzepliwość krwi, nie powinny poddawać się tej procedurze.

PHFORMULA M.E.L.A

Cienie pod oczami oznaczają nietypowy koloryt skóry, dlatego w ich leczeniu stosowane są również formuły do różnorodnych przebarwień. Jedną z nich jest PHFORMULA M.E.L.A, dzięki której skóra odzyskuje jednolity kolor i jest rozjaśniona. Co ważne, znajduje ona zastosowanie zarówno u osób z sińcami pod oczami, jak i u pacjentów z przebarwieniami hormonalnymi czy też posłonecznymi. Formuła ta używana jest również do walki z przebarwieniami u palaczy, jak i przeciwko zmarszczkom. Metoda ta nie może być jednak stosowana u kobiet w ciąży, osób cierpiących na alergię czy przyjmujących antybiotyki i nie tylko.

Cosmelan przeciwko workom pod oczami

Jeszcze jednym sposobem na sińce pod oczami jest kuracja Cosmelan polegająca na likwidacji wszelkich przebarwień na skórze, niezależnie od ich pochodzenia. Mogą to być przebarwienia hormonalne czy pozapalne bądź jakiekolwiek inne. Cosmelan rozjaśnia skórę, nadając jej zdrowego wyglądu i ma właściwości stymulujące – stymuluje odnawianie się kolagenu. Działa także antyoksydacyjnie i wygładza skórę, dzięki czemu jest też odpowiedni do walki z drobnymi zmarszczkami. Dzięki kuracji przebarwienia znikają po około tygodniu, w zależności od typu skóry i danych przebarwień. Warto wiedzieć, że po zabiegu wcześniejsze niedoskonałości mogą pojawiać się ponownie po jakimś czasie. Jeśli chodzi z kolei o reakcje mogące pojawiać się po kuracji z użyciem Cosmelanu, możesz zauważyć, na przykład, zaczerwienienie, swędzenie czy też obrzęki.