Makijaż permanentny na wakacje!

Makijaż permanentny coraz chętniej wykonywany jest właśnie na okres lata, dzięki czemu każda kobieta może wyglądać pięknie nawet gdy spędza aktywnie czas nad wodą, na basenie czy podczas treningu. Zwłaszcza na wakacjach nie chcemy marnować długich godzin przed lustrem, aby wyglądać atrakcyjnie. Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogły wyglądać wyjątkowo w każdej sytuacji.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny do swego rodzaju, delikatny tatuażu, który wykonywany jest za pomocą barwników pochodzenia naturalnego, które wnikają w głąb skóry. Wykorzystując makijaż permanentny możemy podkreślić rzęsy, brwi a nawet uwydatnić usta poprzez wyrównanie ich konturu. Makijaż permanentny bardzo często wykorzystywany jest również aby zmniejszyć niedoskonałości na przykład w postaci blizn lub ubytków owłosienia na skórze głowy. Może być ona także stosowany w bardziej niestandardowy sposób na przykład do uatrakcyjnienia i pogłębienia koloru sutków. Makijaż permanentny może utrzymywać się rok, jednak w niektórych przypadkach i przy wykorzystaniu odpowiednich technik może pozostać widoczny na skórze nawet przez 5 lat. Stopniowo barwnik blednie, zanika i wówczas warto zdecydować się na powtórzenie zabiegu.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe techniki do wykonania makijażu permanentnego. Pierwszy z nich to efekty mocnego makijażu gdzie zarówno brwi, usta czy linia rzęs jest podkreślona ciemną barwą i mocnymi konturami. Możemy również zdecydować się na technikę dającą naturalny efekt, który sprawi że zastosowanie barwnika na przykład poprzez dorysowanie włosków na brwiach będzie widoczna jedynie z bliskiej odległości. Częste jest również zastosowanie najdelikatniejszej wersji ów makijażu poprzez wykonanie cienkich kontur jasną barwa co daje wyjątkowo naturalny efekt końcowy .

Kiedy warto zdecydować się na wykonaniu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla każdej kobiety, która nie lubi spędzać czasu przed lustrem lub czuję się niepewnie bez makijażu. Dzięki wykorzystaniu makijażu permanentnego tuż po wstaniu z łóżka wyglądamy zdecydowanie lepiej. Również wiele kobiet ćwiczących intensywnie na siłowni lub na basenie decyduję się na ten sposób upiększenia poprzez umieszczenie i utrwalenie barwnika w skórze. Makijaż permanentny może wykonać każda kobiet,a która nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu na przykład chorób skóry, nieregulowanej cukrzycy,  jest w ciąży, karmi piersią lub cierpi na łysienie plackowate czy łuszczycę. Pamiętajmy jednak, że makijaż permanentny nie zastąpi nam całego makijażu gdyż on na celu jedynie podkreślenie naturalnego piękna.

Kiedy wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny można wykonać w każdej porze roku. Bardzo wiele kobiet decyduje się na jego wykonanie przed wakacjami tak aby musieć martwić się o wykonanie make-upu oraz jego trwałość na przykład podczas kąpania się w morzu. Należy jednak pamiętać, że tuż po zabiegu konieczne jest unikanie kąpieli morskich, sauny, solarium czy basenu przez pewien czas dlatego makijaż powinniśmy wykonać minimum miesiąc przed planowanym urlopem. Pamiętajmy również aby korzystać z usług doświadczonych osób, dzięki którym będziemy miały pewność, że makijaż permanentny brwi i ust czy innych części ciała będzie estetyczny i subtelny.

Dokładnie zapoznajmy się ze wszystkimi salonami jakie świadczą swoje usługi na danym obszarze i sprawdźmy jakie opinie wystawiają byli klienci. Podczas wizyty zostaniemy zapytani odnośnie naszego stanu zdrowia oraz zostaniemy poinformowani o wszelkich możliwych zagrożeniach jakie niesie za sobą wykonanie makijażu permanentnego. Jeśli nie jesteśmy przekonane co do niego pamiętajmy, że każda kosmetyczka przed wykonaniem ostatecznego zabiegu przeprowadzi symulacje z wykorzystaniem zmywalnych środków.

Taka stymulacja makijażu permanentnego utrwali nas w przekonaniu, że chcemy z niego skorzystać czy raczej nie. Makijaż permanentny najczęściej wykorzystywany jest przez kobiety do podkreślenia brwi poprzez uzupełnienie ubytków włosków, a także do obrysowania i pogrubienia ust lub podkreślania linii rzęs. W zależności od kształtu twarzy czy wieku makijaż permanentny jest dobierany tak aby gwarantował naturalny i estetyczne efekt końcowy. Musimy być świadomi, że nawet jeśli podoba nam się konkretny styl lub kształt brwi czy ust nie zawsze będzie pasował do naszych rysów twarzy, a tę kwestię najlepiej pozostawić specjalistom.