Kursy medyczne w 2021 – jak się odbywają?

Mimo że pandemia koronawirusa trwa już od ponad roku, to i tak w tym trudnym czasie lekarze i studenci medycyny mogą i powinni podnosić swoje kwalifikacje.

Szkolenia odbywają się zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie są rodzaje kursów i co można dzięki nim zyskać?

Szkolenia online

Na rynku dostępnych jest wiele typów kursów online. Każdy z poniżej omówionych oferuje możliwość zadawania pytań prowadzącemu, materiały dydaktyczne, dostęp do nagrań i możliwość konsultacji po ukończonym szkoleniu przez 3 dni oraz certyfikat poświadczający nabyte umiejętności. Poniżej znajdują się niektóre z nich:

szkolenie z dermatoskopii – jest on przeznaczony dla lekarzy i studentów, pragnących rozwinąć swoje umiejętności z chorób skórnych. Kurs jest dedykowany onkologom, dermatologom, chirurgom, a także lekarzom medycyny estetycznej, Podczas 5-godzinnego kursu uczestnicy zgłębiają praktyczną wiedzę od doświadczonego lekarza-specjalisty. W takcie szkolenia omawiane są ciekawe przypadki medyczne i specyfika tego odłamu medycyny.

kurs z interpretacji EKG – 7-godzinne szkolenie jest dedykowane wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się, jak prawidłowo odczytywać wyniki badań i podejmować dobre decyzje terapeutyczne w wielu placówkach zdrowia publicznego. Kurs został podzielony na dwa dni i odbywa się zarówno w dni robocze, jak i w weekendy, dzięki czemu można dopasować termin do swoich preferencji. Uczestnicy w trakcie szkolenia otrzymują zadania do wykonania oraz pełne wsparcie merytoryczne.

szkolenie pediatryczne – 5-godzinny kurs jest przeznaczony dla lekarzy, którzy pracują na oddziale pediatrycznym, a także dla tych osób, które w swojej pracy mają styczność z niepełnoletnimi pacjentami. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiadują się, jak diagnozować i postępować z młodymi osobami na ostrym dyżurze. Ponadto specjaliści wyjaśnią, kiedy należy skierować dziecko na leczenie hospitalizacyjne, a kiedy można zastosować leczenie ambulatoryjne.

kurs okulista na dyżurze – to 5-godzinne szkolenie jest dedykowane dla rezydentów, którzy rozpoczęli lub chcą rozpocząć pracę na dyżurze. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się z jakimi najczęstszymi przypadkami lekarze mogą spotkać się podczas dyżuru, jak podejmować trafne decyzje oraz kiedy należy skierować pacjenta do szpitala, w jaki sposób zabezpieczyć go, aż do wdrożenia specjalistycznej terapii, a kiedy można go wypisać. Ponadto na kursie zostaną omówione kwestie związane m.in. z zapaleniem spojówek i penetrującym uszkodzeniem gałki ocznej.

okulista w poradni – 8-godzinny kurs jest dedykowany lekarzom, pragnącym rozpocząć samodzielną praktykę z dziedziny okulistyki. Podczas szkolenia uczestnicy poznają wdrożenie oraz prowadzenie terapii długo i krótko terminowych. Dzięki szkoleniu lekarz dowie się, jakie decyzje należy podejmować w najczęstszych przypadkach chorób oczu.

Kursy stacjonarne

Wszystkie szkolenia są organizowane zgodnie  z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych. W takcie dnia do dyspozycji uczestników jest catering, w którym do dyspozycji są napoje ciasta, lunch oraz posiłek na zakończenie kursu. Pod koniec szkolenia wszyscy otrzymują certyfikat oraz 3-dniowy dostęp do materiałów szkoleniowych oraz wsparcie mentora.

USG oka i oczodołu – 8-godzinne szkolenie z zakresu podstawowego i zaawansowanego pozwoli na lepsze przygotowanie się wszystkim tym, którzy pragną pracować jako okuliści. Podczas szkolenia każdy uczestnik przeprowadza badanie USG oka i oczodołu u pacjenta pod opieką specjalisty. Grupa zostaje podzielona 3-4 osobowe zespoły, które uczą się, wykorzystując wysokiej jakości głowicy na technologii 5 pierścieni.

szkolenie refrakcji – ten kurs jest dedykowany dla studentów, optometry stów i lekarzy będących w trakcie specjalizacji z okulistyki. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają rzetelną wiedzę z okulistyki i refrakcji. Wszystko to odbywa się w 3 osobowych zespołach pod okiem doświadczonych specjalistów.

kurs  laparoskopii – szkolenie jest dedykowane przedstawicielom medycyny, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przyrządów oraz zabiegów wykorzystujących laparoskopię oraz z samej dziedziny tej wiedzy. Szkolenie odbywa się w dwuosobowych grupach w formie wykładu i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu.

Lekarze i studenci medycyny nawet podczas pandemii powinni podnosić swoje kwalifikacje. Aby to zrobić, warto skorzystać ze specjalistycznych kursów medycznych na wysokim poziomie, podczas których w praktyczny sposób można zgłębić techniki różnego rodzaju specjalizacji. Medycy mają do dyspozycji szkolenia online i stacjonarne, dzięki czemu łatwiej jest dopasować rodzaj kursu do swoich preferencji.