Jak działa laserowe zamykanie naczynek?

zamykanie naczynek w Koszalinie

Rozszerzone naczynka są problemem wielu pań, dlatego maskują je one za pomocą fluidu, bądź pudru. Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne. Najczęściej dotyka nieco starszych kobiet, w okresie menopauzy, z jasną karnacją, o nadwrażliwej skórze na czynniki zewnętrzne. Przyczyną pojawienia się rozszerzonych naczyń krwionośnych mogą być również choroby takie jak: nadciśnienie tętnicze, problemy z układem trawiennym, a także  zaburzenia hormonalne i czynniki genetyczne. Cera naczyniowa jest niezwykle delikatna, wrażliwa i skłonna do alergii, a laserowe zamykanie naczynek należy do zabiegów medycznych bezpiecznych, skutecznych, przynoszących trwałe efekty. 

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu lasera, który naświetlając je powoduje ich zamknięcie. Promieniowanie emitowane przez urządzenie powoduje wzrost temperatury w naczynku, które ulega obkurczeniu i zamknięciu. Przy tym zabiegu należy odpowiednio dobrać długość fali, gdyż nie powinno dojść do nadmiernego podgrzania skóry pacjenta. Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort. Jeśli są to niewielkie „pajączki” wystarczy jedna do dwóch wizyt, które pozwolą zlikwidować problem na zawsze. Natomiast w celu usunięcia większych naczyń zaleca się kilka zabiegów. 

aserowe zamykanie naczynek w Koszalinie

Przebieg zabiegu laserowego usuwania naczynek

Specjalista medycyny estetycznej przed zabiegiem ocenia skórę oraz ilość, średnicę, kolor naczynek, a także ich położenie w skórze, co służy dopasowaniu długości fali lasera. Wprowadza wszystkie te dane do komputera, który dopasowuje odpowiednią długość promieniowania, ilość impulsów, rodzaj filtra, wysokość energii oraz odstęp czasowy między impulsami, a także ich czas trwania. Następnie wykonuje się próbę w celu sprawdzenia prawidłowości dobrania parametrów do konkretnego pacjenta. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie i złuszczenie skóry w miejscu zabiegu. Przed właściwymi czynnościami na oczy pacjenta zakłada się osłony w celu ochrony wzroku przed promieniami lasera. Następnie przy użyciu promieniowania likwiduje się „pajączki”, podgrzewając w nich krew do takiej temperatury, która spowoduje obkurczenie się ścianek i zamknięcie naczyń krwionośnych. Krew podgrzana do odpowiedniej temperatury powoduje zniszczenie ścianek naczynia od środka, które potem zostaje usunięte z organizmu na skutek naturalnego gojenia się, co może trwać od dziesięciu dni do dwu tygodni. 

Kto powinien poddać się zabiegowi laserowego zamykania naczynek?

Zabiegowi zamykania naczynek powinny poddać się osoby, u których pojawiły się trwałe zmiany w skórze właściwej w postaci rozszerzonych naczyń krwionośnych. Przyczyną tego zjawiska może być częste poddawanie skóry niekorzystnemu działaniu promieniowania słonecznego lub nadmierne korzystanie z solarium, a także wtedy, gdy podlega ona nieustannemu, negatywnemu wpływowi warunków atmosferycznych, takich jak: mróz, wiatr, gwałtowne zmiany temperatury. Stosowanie sterydów może być również powodem pojawienia się „pajączków”. Niepokojącym zjawiskiem, który powinien zwrócić uwagę pacjenta, jest pojawienie się zaczerwienienia, a następnie rumienia, który nie znika, co świadczy o braku obkurczania się naczyń krwionośnych. Niekorzystnym tendencją jest łączenie się naczynek i powstawanie większych struktur, które wyglądają nieestetycznie. 

laserowe zamykanie naczynek u kosmetologa w Koszalinie

Jaki wybrać salon medycyny estetycznej w Koszalinie?

Wybierając odpowiedni salon medycyny estetycznej z profesjonalnymi kosmetologami w Koszalinie warto sprawdzić, czy sprzęt, jakim dysponuje placówka pozwala uzyskać trwałe efekty bez ryzyka pojawienia się powikłań. Ważne by był to aparat wielofunkcyjny i nowoczesny, posiadający system chłodzenia kontaktowego naskórka podczas zabiegu i jednolity rozkład impulsu, zwiększający efektywność zabiegu oraz taki, który stosuje wysoką gęstość energii. Należy pamiętać, że po wykonaniu zabiegu wymagana jest ochrona przeciwsłoneczna kremem z filtrem i unikanie ekspozycji na słońce. 

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bezpiecznym i trwałym.