Cudowne działanie osocza bogatopłytkowego

strzykawka

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszą się ogromną popularnością. Są bardzo chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, gdyż mogą pomóc uporać się z wieloma problemami. Dowiedz się nieco więcej na ich temat oraz przekonaj się, czy mogą być one rozwiązaniem również dla Ciebie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi. Pobiera się ją od pacjenta z żyły łokciowej, a następnie odwirowuje w specjalnej wirówce. W ten sposób powstają mocno skoncentrowane płytki krwi w niewielkiej ilości osocza. Jest ich około 3-4 razy więcej niż przez odwirowaniem. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe wykazuje silne właściwości regeneracyjne.

Właściwości osocza bogatopłytkowego

Główną funkcją osocza jest pobudzenie tkanek do naturalnej regeneracji. Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom stosuje się je do zwalczania takich problemów, jak:

  • utrata jędrności skóry,
  • głębokie i płytkie zmarszczki,
  • łysienie,
  • urazy stawów,
  • trudno gojące się rany,
  • urazy mięśni i więzadeł,
  • zmiany zwyrodnieniowe.

Przed zabiegiem z osoczem bogatopłytkowym przeprowadzana jest specjalistyczna konsultacja, która ma na celu ocenić, czy pacjent może mu się poddać. Następnie od pacjenta zostaje pobrana niewielka próbka krwi. Zazwyczaj jest to 6-18 ml. Po poddaniu krwi procesowi wirowania otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest następnie wprowadzane za pomocą igły pod skórę. Może być podawane punktowo lub wzdłuż linii i fałd.

Jakie zabiegi wykonuje się z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Bardzo popularnym zabiegiem, który cieszy się ogromną popularnością jest lifting z wykorzystaniem osocza. Niekiedy nazywany jest on także wampirzym liftingiem. Jest chętnie wybierany przez osoby, które chcą zniwelować oznaki starzenia oraz ujędrnić swoją skórą. Doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, fałdami czy bruzdami na twarzy. Może dać skuteczne efekty również w zmniejszaniu worków pod oczami czy kurzych łapek. Poprawia ogólne napięcie skóry oraz przywraca jej blask. Zabieg ten może być także stosowany u mężczyzn, którzy cierpią na nadmierne łysienie.

Po zabiegu skóra się jędrna i lepiej napięta. Zostaje skutecznie zrewitalizowana, a jej koloryt ujednolicony. Poprawia się także jej elastyczność i gęstość. Wewnątrz skóry dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Dzięki temu zostaje ona skutecznie wzmocniona od wewnątrz. Wampirzy lifiting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego poprawia również ukrwienie skóry. Zmarszczki oraz niedoskonałości przestają być widoczne, a twarz nabiera młodzieńczego wyglądu.

Zabieg ten pobudza skutecznie mieszki włosowe do wzrostu, dlatego daje również świetne zabiegi w przypadku nadmiernego łysienia. Może skutecznie pomóc mężczyznom borykającym się z tym problemem. Każdy, kto chciałby skorzystać z zabiegu, jakim jest osocze bogatopłytkowe, we Wrocławiu znajdzie profesjonalne miejsca, w których może się mu poddać.

Zabieg trwa najczęściej od 30 do 60 minut. Przed jego rozpoczęciem pacjent zostaje znieczulony miejscowo za pomocą specjalnego kremu. Dzięki temu wszelkie nieprzyjemne dolegliwości związane z wstrzykiwaniem osocza pod skórę są niwelowane. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Zaleca się, aby zabieg osoczem bogatopłytkowym powtórzyć 3-krotnie. Dzięki temu można uzyskać optymalne efekty, które utrzymują się nawet przez 12 miesięcy. Pierwsze rezultaty są już widoczne po pierwszym zabiegu.

Jest to zabieg w pełni bezpieczny, ale należy wybierać wyłącznie sprawdzone gabinety, w których jest on przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów, którzy mają niezbędne kwalifikacje. Nie wywołuje on skutków ubocznych, ale u niektórych pacjentów może pojawić się opuchlizna oraz ból. Objawy te występują jednak niezwykle rzadko, a znikają samoczynnie po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu. Bezpośrednio po nim mogą pojawić się obrzęki, szczególnie w miejscach wkłucia, ale powinny zniknąć po kilku godzinach.

strzykawka

Zabieg nie może zostać wykonany u pacjentek w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są także wszelkie choroby krwi oraz nowotwory. Nie powinno wykonywać się go także u pacjentów, którzy przyjmują leki przedłużające krwawienie, takie jak np. aspirynę. 

Osocze bogatopłytkowe to niezwykle cenna substancja, która ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Zabiegi z jego wykorzystaniem pozwalają pozbyć się wielu problemów estetycznych.