Standardowe drzwi czy szklane? Które wybrać?

drzwi szklane

Szklane drzwi, to oczywiście takie, których skrzydła z wyjątkiem okuć wykonane są z tafli szkła. Szyby takie mogą być pojedyncze, jednolite lub warstwowe, albo zespolone. Poza tym możemy wybierać między szkłem przejrzystym, matowym, metalicznym lub piaskowanym. Zdecydować możemy się również na wybrany wzór, barwioną gładką lub wypukłą powierzchnię oraz wiele kolorów.

Niezależnie od wyboru, szklane drzwi charakteryzują się szeregiem zalet, ale i wątpliwości, które wzbudzają u potencjalnych klientów. Te pierwsze dotyczą rzecz jasna nowoczesnego wyglądu, optycznego powiększenia pomieszczenia czy nietuzinkowego wystroju wnętrz. Drugie, choć równie często przytaczane, dzięki odpowiednim rozwiązaniom mogą jednak być bardzo zminimalizowane.

Drzwi szklane — zalety

Wśród zalet szklanych drzwi wymienić należy przede wszystkim fakt, że bardzo skutecznie doświetlają one wnętrza. Poza tym optycznie powiększają pomieszczenia, które dzięki nim wydają się lekkie i przestronne. Doskonale znoszą również wysoką wilgotność, dlatego z powodzeniem montowane są na przykład w łazienkach.

Co więcej, szklane drzwi wprost idealnie współgrają z nowoczesną aranżacją wnętrz. Ci, którzy marzą o wprowadzeniu do swych mieszkań elementu nietuzinkowego, podkreślającego panujące trendy, ale i ich osobiste preferencje bardzo często się na nie decydują.

Takie rozwiązania popularne są również w sklepach, biurach i miejscach pracy, gdzie stawia się na elegancję i  ponadczasowy design. Nie ma bowiem co ukrywać, iż szklane drzwi robią oczywiście większe wrażenie, niż ich klasyczne odpowiedniki.

Standardowe drzwi czy szklane

Porównanie drzwi klasycznych i szklanych to podstawa, jeśli zastanawiamy się nad ich montażem i nie potrafimy zdecydować, na który typ postawić. Co do zasady, jeśli w domu są małe dzieci, należy do tematu podejść bardzo ostrożnie. Ze względu na podatność na uszkodzenia mechaniczne, drzwi szklane w takim przypadku powinny być odpowiednio dobrane. Rodzaj przeszklenia ma tu bowiem ogromne znaczenie. Z takim problemem nie borykamy się natomiast w odniesieniu do drzwi standardowych. Przy ich zastosowaniu nie ma bowiem ryzyka zbicia szyby, o ile oczywiście nie posiadają szklanych wstawek. Co więcej, szklane drzwi sprawiają wrażenie mniejszej prywatności, szczególnie jeśli do ich produkcji zostanie użyte szkło o wysokiej przejrzystości. Dlatego, gdy zależy nam na maksimum prywatności, porozmawiajmy z fachowcami. Być może zaproponują zadowalające rozwiązanie.

Drzwi wykonane przez firmę Staglass z Poznania.

Produkcja drzwi szklanych

Produkcja drzwi szklanych oparta jest nie tylko na bardzo odpornym szkle hartowanym o grubości 8 i 10 mm, ale i palecie kolorów, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Na szczęście, istnieją firmy takie jak StaGlass.pl z Poznania, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swych klientów, niwelują powyższe wątpliwości. Okucia proponowane przez firmę wykonane są ze stali nierdzewnej, srebrnej anody, mosiądzu, aż po kolory według wzornika RAL. Dzięki takim udogodnieniom możliwe jest zaprojektowanie drzwi wprost idealnie sprawdzających się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i budynkach użytku publicznego czy biurach.

Gdy mamy wątpliwości, wystarczy zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu i porozmawiać z przedstawicielami firmy. Drzwi wykonywane są tam za zamówienie, dlatego nie ma miejsca na niedomówienia i źle obliczone parametry. Nasz pomysł zostanie zrealizowany, niezależnie od tego, jaki rodzaj przeszklenia i okucia mamy w zamiarze zastosować. Przy okazji możemy zapoznać się z realizacjami już wykonanymi i ocenić czy o taki rodzaj usługi nam chodzi. Być może dzięki przejrzeniu dostępnych na stronie zdjęć, zainspirujemy się, precyzując dokładniej wszystkie szczegóły złożonego zamówienia.