Praca w Holandii – czy to się nadal opłaca?

praca Holandia

Wiele osób myśli poważnie nad tym, by podjąć pracę zarobkową za granicami Polski. Jest wiele kierunków, które od lat są popularne i często wybierane. W takich krajach, jak Niemcy, Wielka Brytania czy Norwegia, istnieje całkiem spora mniejszość polska. Także Holandia jest krajem, do którego przybywa wielu ludzi w celach zarobkowych. Jednak, czy to się nadal opłaca? Jakie są koszta życia i ile można zarobić, pracując właśnie w Holandii?

Na jakie zarobki można liczyć w Holandii?

Dużym zainteresowaniem cieszą się zarobki, na które można liczyć, pracując w Holandii. Tam, tak samo jak w Polsce, obowiązuje minimalna krajowa, która wynosi 1594 euro. Jest to naprawdę spora kwota, jednak trzeba mieć świadomość, że utrzymanie się w Holandii także kosztuje. Niemniej jednak taka kwota jak najbardziej wystarcza do życia i człowiek jest w stanie nawet coś z tych pieniędzy odłożyć. Jeżeli więc chodzi o zarobki, to są one jak najbardziej na przyzwoitym poziomie.

Także osoby jadące do pracy w Holandii przez agencję mogą liczyć na całkiem przyjemne wynagrodzenie liczone od przepracowanej godziny. Stawki zaczynające się od 10 czy 11 euro to norma dla osób początkujących, które nigdy jeszcze nie pracowały lub mają bardzo małe doświadczenie. A jeżeli chodzi o ludzi z doświadczeniem, to takie osoby mogą liczyć na znacznie większą godzinówkę. W Holandii jak najbardziej można uczciwie zarobić nawet dzisiaj, gdy tak wielu ludzi już tam wyjechało i pracuje.

praca Holandia bez języka
Jakie prace czekają w Holandii?

A jako kto można pracować w Holandii? Jakie prace najczęściej są polecane i przede wszystkim dostępne? Po pierwsze warto jest wiedzieć, że Holandia znana jest z upraw kwiatów, więc wiele prac może mieć coś wspólnego właśnie z kwiatami – czy to ich zbiór, czy też pielęgnacja. Jednak oczywiście to nie jest wszystko, co możesz znaleźć w Holandii. W grę wchodzą także zbiory warzyw czy owoców i praca na produkcji. Osoby zainteresowane pracą zawsze będą w stanie ją znaleźć, nawet bez znajomości języka obcego, czy to angielskiego, czy niderlandzkiego.

Oczywiście, jeżeli ktoś zna jakiś język obcy, to z pewnością będzie w stanie znaleźć lepszą pracę. Wystarczy niewielka znajomość języka angielskiego bądź niderlandzkiego, aby złapać pracę jako zbieracz zamówień, czy pracownik magazynu. Osoby, które mają specjalne umiejętności, takie jak spawacze, lub osoby z prawem jazdy na wózki widłowe, mogą liczyć na jeszcze większe kwoty zarabiane na godzinę. To ile dany człowiek zarobi w Holandii, tak naprawdę zależy tylko od tego, co umie.

Gdzie szukać pracy w Holandii?

Jeżeli postanowiłeś wyjechać za pracą i zastanawiasz się nad wyborem Holandii, to warto jest skorzystać z usług agencji pracy Marvel PC. Dzięki temu wyjeżdżając z Polski, będziesz mieć już załatwioną pracę i to taką, która ci odpowiada. Na stronach agencji pracy jest wiele ofert, które można przeglądać i na które można aplikować niezależnie od tego, czy ma się CV w języku polskim czy też po angielsku.

Podsumowując, jak najbardziej opłaca się wyjechać do pracy w Holandii, bo osoby, które chcą pracować, z pewnością tę pracę znajdą. Wystarczą same chęci, bez znajomości języków, chociaż oczywiście wiadomo, języki pomagają.