Ile kosztują usługi bhp w 2022

spawacz

Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia dla każdego człowieka. Z tego względu istotne jest to, aby również na stanowisku pracy panowały warunki, które będą sprzyjały bezpiecznej i komfortowej pracy. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy regulują różnego rodzaju zasady BHP. Ich stworzenie, wdrożenie, przestrzeganie oraz kontrolowanie tego czy wszyscy się do nich stosują, wymaga z pewnością dużo doświadczenia, wiedzy i umiejętności, ponieważ nie jest to łatwa sprawa. Z tego względu różnego rodzaju usługi BHP świadczone przez profesjonalne firmy są tak istotne dla wielu przedsiębiorstw. Jednak czym są i co dokładnie wchodzi w zakres usług BHP, kiedy i kto z nich korzysta oraz na jakie koszty trzeba się przygotować, chcąc skorzystać z usług BHP w 2022 roku?

Czym są i co wchodzi w zakres usług BHP?

BHP to zagadnienie, które jest bardzo istotne dla każdej firmy, a w szczególności dla tych przedsiębiorstw, których działalność może generować większe ryzyko różnego rodzaju zagrożeń na stanowisku pracy i nie tylko. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pracodawca musi zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz wszelkich innych osób przebywających na terenie danej firmy. Wszystko to sprawia, że często przedsiębiorca potrzebuję pomocy profesjonalistów w tym zakresie, aby przygotować odpowiednie warunki pracy dla swoich pracowników. W tym celu skorzystać z można z usług zewnętrznych firm, które świadczą różnego rodzaju usługi BHP Wrocław. Do usług tych można zaliczyć realizowanie obowiązkowych szkoleń w zakresie BHP, prowadzenie niezbędnej dokumentacji, ocena ryzyka zawodowego, przygotowywanie bezpiecznych stanowisk pracy i procedur awaryjnych, doradztwo w zakresie BHP, pomoc prawna w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku na stanowisku pracy, opracowywanie odpowiednich instrukcji i regulaminów BHP, realizowanie audytów BHP i wiele innych.

Kiedy korzysta się z usług BHP?

Z usług BHP można korzystać w bardzo wielu różnych sytuacjach. Często firmy są zmuszone do skorzystania z tego typu usług, ponieważ prawo wymaga od nich zapewnienia odpowiednich warunków pracy. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku obowiązkowych szkoleń pracowników, czym często zajmują się właśnie zewnętrzne firmy świadczące usługi w tym zakresie. Ponadto skorzystanie z usług BHP to również znakomite rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy sprawdzić, czy nasza firma działa w bezpieczny sposób oraz jakie modyfikacje i zmiany wprowadzić, aby skutecznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Pomoc ze strony firm specjalizujących się w zakresie BHP może być również pomocna podczas tworzenia regulaminów w firmie, sporządzania różnego rodzaju dokumentacji, lub w sytuacji gdy dojdzie do wypadku w pracy itd.

Kto korzysta z usług BHP?

Obecnie zagadnienia związane z BHP dotyczą praktycznie każdego przedsiębiorstwa bez względu na branżę, w jakiej ono działa. Z tego względu z usług BHP, korzysta bardzo wiele firm, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i nie tylko. Pomoc ze strony specjalistów może być bardzo cenna, dlatego warto z niej skorzystać, aby mieć pewność, że pracownicy i inne osoby przebywające na terenie danej firmy są bezpieczne.

pracownik w kamizelce i kasku

Ile kosztują usługi BHP w roku 2022?

Ceny usług BHP mogą się różnić w zależności od ich rodzaju, podmiotu gospodarczego oraz rejonu Polski. Usługi BHP Wrocław kosztują:

 • Szkolenia
  • dla pracowników na stanowiskach robotniczych – 70 zł/os
  • dla pracowników inżynieryjno – technicznych – 90 zł/os
  • dla pracowników administracyjno – biurowych – 110 zł/os
  • dla pracowników służby BHP – 200 zł/os
  • dla pracodawców wykonujących zadania służby BHP – 400 zł/os
  • pierwsza pomoc przedmedyczna – 80 zł/os
 • Inne usługi:
  • stworzenie instrukcji BHP – od 10 zł/sztukę
  • ocena ryzyka zawodowego – od 70 zł/sztukę
  • kontrola doraźna i okresowa – od 70 zł/m-c
  • ocena i analiza stanu BHP – od 150 zł/m-c
  • postępowanie powypadkowe – od 150 zł/m-c