Folie ochronne – kiedy się nimi wspomóc?

Kupiliśmy nowe auto i jesteśmy bardzo zadowoleni. Co prawda nie jest z salonu, lecz natknęliśmy się na okazję. Samochód jest w świetnym stanie, nie był mocno eksploatowany. Po jakimś czasie zauważamy rysy na lakierze, których wcześniej tam nie było. Frustracja jest ciężka do opisania. Takich sytuacji jest wiele, uszkodzenia lakieru są bardzo częste. Pojawiają się nawet bez winy kierowców. Czy jest sposób by się przed tym uchronić? Na szczęście jest. Pojawia się w postaci folii ochronnych na karoserię.

Jakość folii w przystępnej cenie

Do najczęstszych przyczyn powstawania rys na lakierze można zaliczyć spotkania z gałęziami drzew, uderzenia drobnych kamieni, uszkodzenia przy parkowaniu. Wystawianie auta na działanie promieni słonecznych również ma wpływ na uszkodzenia lakieru. Bezbarwna folia ochronna zabezpieczy karoserię przed działaniem wymienionych czynników. Przez cały okres użytkowania, auto będzie wyglądało jak nowe. Folie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, poplamienia olejem, rozpuszczalnikiem, działanie soli, którą posypywane są drogi w zimie.

Chroni też przed łagodniejszymi kwasami. Oklejenie samochodu jest procesem w pełni odwracalnym. Ściągnięcie folii nie uszkodzi lakieru, nie jest też bardzo trudne do wykonania. Co niezwykle istotne dbanie o karoserię wyposażoną w barierę ochronną nie jest skomplikowane. Nie różni się niczym od czyszczenia lakieru pozbawionego folii. Nie potrzeba kupować specjalnych preparatów. Liczy się trwałość i prostota rozwiązania.

colourchange

Foli bezbarwna nie jest jedynym rodzajem oklein. Występują rozmaite koloru z połyskiem lub matowe, można też nabyć różne wzory. Jeżeli kierowca chce odświeżyć wygląd auta, może zmienić jego kolor. Proces jest odwracalny, więc może to robić wiele razy w zależności od potrzeb. Sprawdza się to przy tuningu samochodu, daje możliwość zewnętrznego wyróżnienia pojazdu. Oczywiście folie kolorowe mają takie same właściwości ochronne jak ich bezbarwne odpowiedniki.

Oklejenie karoserii i elementów lakierowanych jak zderzaki, lusterka, daje jeszcze jedną możliwość. Samochód może pełnić funkcje reklamowe. Jeżeli kierowca posiada firmę lub jest właścicielem floty pojazdów jest to idealne rozwiązanie. Daje możliwość umieszczenia swojego logo na pojazdach. Reklamy są odporne na blaknięcie i dodatkowo chronią lakier.

Jedna folia, wiele możliwości

Folie do oklejania aut dają wiele możliwości. Po pierwsze chronią lakier przed uszkodzeniami czy blaknięciem. Samochód jest dzięki temu bardziej zadbany, wygląda na mniej eksploatowany. Są to zalet przy ewentualnej sprzedaży. Kolorowe wersje oklein dają możliwość zmiany barwy auta. Można tego dokonywać wiele razy dzięki temu, że jest to w pełni odwracalny proces. Powala to też na połączenie tuningu wewnętrznego z zewnętrznym. Samochód będzie się wyróżniaj na ulicach. Ważne jest to, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych folii, które doskonale ochronią karoserię samochodu oraz wytrzymają wiele lat. Sklepem, który oferuje folie samochodowe wysokiej jakości jest Datexa.