Czym są kabiny sanitarne i systemowe z HPL

szafka

Wyposażenie publicznych toalet

 Publiczne toalety, to miejsca do których za potrzebą chodzi naprawdę spora liczba osób. Będąc na zakupach w galerii handlowej, na zajęciach na uczelni czy na treningu na basenie – wszędzie tam jesteśmy zmuszeni do tego, by z podobnych miejsc korzystać. Na szczęście wyposażenie toalet publicznych, a więc odpowiednio zaprojektowane kabiny sanitarne mają dziś bezpośredni wpływ na zachowanie w ich obrębie odpowiedniej higieny.

W budynkach użyteczności publicznej, typu: szkoła, kino, teatr czy dworce PKP montuje się zresztą różne rodzaje kabin sanitarnych. Jakie dokładnie?

Czym są kabiny sanitarne i systemowe z HPL?

Kabiny sanitarne różnią się między sobą nie tylko swoim przeznaczeniem, ale i systemem zgodnie z którym zostały stworzone. I tak, w ofercie producentów znajdują się przede wszystkim kabiny sanitarne WC. Spotykane są najczęściej w galeriach handlowych, teatrach, kinach, szkołach i wszystkich innych placówkach użytku publicznego, gdzie z toalety korzysta wiele osób. Kolejnym ich rodzajem są kabiny natryskowe. Te z kolei dostępne są zwykle na salach treningowych, w szkołach, na basenach i w hostelach, a więc wszędzie tam gdzie spora liczba osób decyduje się wziąć prysznic. Ostatnim rodzajem kabin sanitarnych są te projektowane specjalnie z myślą o dzieciach, czyli kabiny do przedszkoli. Dostosowane swoimi rozmiarami i funkcjami do wieku i potrzeb dzieci, idealnie się tam sprawdzają. Najczęściej charakteryzują się też kolorowymi elementami, a ich drzwi zaopatrzone są w zawiasy antyuciskowe.

Z kolei ze względu na wykorzystywane przy kabinach sanitarnych systemy, wyróżnia się trzy modele takiego wyposażenia. Po pierwsze jest to system HPL. Oparte na kompaktowej płycie HPL rozwiązanie, charakteryzuje się projektem sprasowanych papierów nasączonych żywicą.  Powstały materiał jest nie tylko wodoodporny, ale również wytrzymały. Idealnie sprawdza się więc w odniesieniu do wszystkich kabin sanitarnych, a już na pewno tych pod którymi zainteresowani mają brać prysznic. Kolejnym systemem jest system V20. On opiera się na płytach wiórowych o grubości mniej więcej 30 mm. Wyposaża kabiny sanitarne w profile aluminiowe i dość solidne okucia. Sprawdza się w większości przypadków, choć nie tam gdzie istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z wodą lub wilgocią. Ostatni system, a więc system HPL-PR, to płyty warstwowe. Wyróżnia je przede wszystkim stabilna konstrukcja i zabudowa. Są też bardzo odporne na oddziaływanie wilgoci, dlatego idealnie sprawdzają się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

kabina_sanitarna

Źródło: http://greenpanel.pl/

Producent kabin sanitarnych

Jeśli interesuje nas zamówienie zestawu kabin sanitarnych powinniśmy znaleźć producenta, który projekt dostosuje do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od miejsca w którym takowe mają być zamontowane musimy przecież przemyśleć rodzaj systemu z którego chcemy skorzystać i inne bardzo ważne kwestie.

Green Panel, to firma powstała z myślą o kompleksowej realizacji składanych u niej zamówień. Korzystając z jej oferty możemy liczyć zarówno na odpowiedni projekt, produkcję, jak i budowę potrzebnego nam wyposażenia. Z racji stosowanych przez Green Panel systemów, produkty firmy idealnie nadają się też do różnego rodzaju pomieszczeń, między innymi tych, które narażone są na działanie wilgoci. Co więcej, ich wysoka jakość sprawia, że odporne są na trudne warunki, w tym akty wandalizmu. A takie zdarzają się przecież dość często w miejscach użyteczności publicznej. Podsumowując – specjaliści dobiorą odpowiednie rozwiązanie i zaproponują  system odpowiedni dla nas.