Czy warto kupić mieszkanie we Wrocławiu?

mieszkanie

Popyt na nowe mieszkania stale rośnie, a deweloperzy z dużym zaangażowaniem próbują sprostać oczekiwaniom, jakie stawia wobec nich obecnie rynek. Trend ten widać w każdym regionie polski, a szczególnie w dużych miastach, gdzie coraz więcej osób szuka mieszkania na wynajem lub też do kupna. Wrocław to miasto, które należy do grupy największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Duży popyt na zakup mieszkań widać więc również w tym mieście. Jednak czy Wrocław jest dobrym miejscem na inwestowanie w różnego rodzaju nieruchomości? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy poznać charakterystykę rynku nieruchomości we Wrocławiu oraz wiedzieć, w jakich regionach Wrocławia warto inwestować w nieruchomości.

Charakterystyka rynku nieruchomości we Wrocławiu

Wrocław to duże miasto położone na nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą, które jest czwartym pod względem liczby ludności i piątym wedle powierzchni miastem w Polsce. Miasto to znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, posiada mocno rozwinięty rynek pracy oraz ofertę edukacyjną, a przy tym oferuje szereg propozycji kulturalnych. Nie bez powodu więc Wrocław stał się wielokulturowym miastem docenianym zarówno przez Polaków, jak i cudzoziemców. Rynek nieruchomości w tym mieście z mocno urozmaicony, bo można znaleźć tutaj zarówno tradycyjne kamienice, zwykłe bloki mieszkalne, jak i nowoczesne apartamentowce, na przedmieściach powstaje coraz więcej domów szeregowych i jednorodzinnych. Z tego względu z pewnością każdy znajdzie we Wrocławiu nieruchomość dopasowaną do własnych potrzeb i wymagań. Niestety wrocławski rynek nieruchomości głównie za sprawą tego, że miasto to, staje się coraz bardziej popularne, jest również jednym z najdroższych w Polsce. Może to być więc pewna wada dla osób szukających mieszkania na własność, jednak inwestorzy mogą tutaj znaleźć opłacalny grunt do wielu inwestycji.

Czy mieszkania we Wrocławiu to dobra inwestycja?

Mimo tak rozwiniętego rynku nieruchomości nadal popyt na mieszkania we Wrocławiu jest znacznie większy niż podaż rynkowa. Widać to zarówno po statystykach, jak i po ilości nowych inwestycji, jakie powstają w tym mieście. Z tego względu jest to idealne miejsce do inwestowania w różnego rodzaju nieruchomości, ponieważ rynek we Wrocławiu stale się rozwija, a liczba chętnych na zakup mieszkania cały czas rośnie. Sporą zaletą dla inwestorów jest również to, że samo miasto bardzo prężnie i dynamicznie się rozwija, a dodatkowo posiada bardzo wiele do zaoferowania nowym mieszkańcom, co skutecznie zachęca coraz większą ilość osób do zamieszkania w tym mieście. Mocno rozwinięty i zróżnicowany rynek pracy sprawia, że wiele osób przyjeżdża również do Wrocławia w celu podjęcia pracy, a studenci, którzy kończą swoją edukację, również bardzo chętnie pozostają we Wrocławiu, aby rozpocząć swoją karierę zawodową. To wszystko sprawia, że bardzo dużo osób decyduje się na zakup mieszkania w tym mieście, dlatego też jest to rynek, w który naprawdę warto inwestować.

W jakich rejonach Wrocławia warto szukać nieruchomości?

Wrocław to miasto, w którym warto inwestować w nieruchomości, jednak aby mieć gwarancję zysku warto wybierać te dzielnice miasta, które cieszą się największym zainteresowaniem i uznaniem wśród kupujących. Z pewnością do jednej z najpopularniejszych i najczęściej wybieranej dzielnic kontekście zakupu nieruchomości są Krzyki. Region ten położony jest w północno-wschodniej części miasta, a dzięki rozbudowanej komunikacji z dużą łatwością dojedziemy stamtąd w dowolne miejsce we Wrocławiu. Dużą zaletą tego regionu, którą zaznaczają jego mieszkańcy, jest bliskość wielu terenów zielonych i rekreacyjnych, łatwy dostęp do opieki medycznej, obecność sporej ilości punktów handlowo-usługowych oraz bogata oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Warto też zaznaczyć, że Krzyki to również jedna z najdroższych dzielnic Wrocławia, jednak mimo tego popyt na mieszkania w tym regionie nie spada.

mieszkanie

Kolejną ciekawą dzielnicą Wrocławia jest Fabryczna. Region ten zamieszkuje ponad 200 000 osób, a wbrew nazwie, która może na to nie wskazywać, znajduje się tam najwięcej terenów zielonych w całym mieście. Infrastruktura miejska w tej dzielnicy jest mocno zróżnicowana a oferta edukacyjna bogata, co ma również wpływ na tak duże zainteresowanie nieruchomościami w tym regionie.