Co warto zobaczyć w Trójmieście?

trójmiasto

Trójmiasto położone jest w województwie pomorskim i składa się z trzech miast – Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Trójmiasto – dlaczego warto je odwiedzić?

Północna Polska jest niezwykle malownicza, a panujący tam klimat jest wyjątkowy i nie sposób go znaleźć w żadnym innym rejonie naszego kraju. Trójmiasto leży nad Zatoką Gdańską i Pucką. To właśnie bliskość Morza Bałtyckiego przede wszystkim kształtuje klimat Trójmiasta, który jest zmienny, zaś pogoda wietrzna, często deszczowa, a temperatura stosunkowo niska.

Szczególną uwagę należy zwrócić na powietrze w województwie pomorskim, które jest wilgotne i zawiera dużą ilość jodu. Z tego właśnie powodu wiele sanatoriów znajduje się nad morzem, ponieważ uważa się, że panujący tam klimat pozytywnie wpływa na zdrowie. Trójmiasto bez wątpienia warto odwiedzić – rejon ten oferuje wiele atrakcji, które spodobają się zarówno małym, jak i dużym.

Weekendowy wypad do Gdańska, Gdyni lub Sopotu to doskonała propozycja dla par, jak i rodzin z dziećmi. Miasta te powinien zobaczyć każdy. Trójmiasto posiada Szybką Kolej Miejską, które pozwala na naprawdę bardzo łatwe i szybkie przemieszczanie się między trzema miastami. Jest to naprawdę niezwykłe udogodnienie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej wycieczka do Trójmiasta nie wymaga samochodu, co bez wątpienia jest dodatkowym atutem.

Co warto zobaczyć w Trójmieście?

Aby zgłębić ten temat należy rozgraniczyć Trójmiasto na Gdynię, Gdańsk i Sopot. Każde z tych miast oferuje bowiem swoje własne i niepowtarzalne atrakcje, które bezwzględnie trzeba zobaczyć. Wycieczkę do Trójmiasta warto rozpocząć od Gdańska, który jest największym miastem w aglomeracji trójmiejskiej. Zwiedzenia wszystkich gdańskich zakątków może potrwać nawet kilka dni, z tego właśnie powodu najbardziej intensywną część wycieczki warto dać na początek.

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego. Miasto to należy do jednych z piękniejszych miast w Polsce, które wyróżnia się bogatą historią i tym samym posiada wiele zabytków. Zwiedzanie Gdańska warto rozpocząć od starówki, która jest naprawdę wspaniała. Ratusz miasta wyróżnia się gotycko-renesansowym stylem i będąc w Gdańsku każdy powinien go zobaczyć. Miasto posiada również wyjątkową Fontannę Neptuna, na której tle warto zrobić pamiątkowe zdjęcie. W Gdańsku jest dużo zabytkowych bram – między innymi Brama Żuraw, Brama Zielona, Brama Złota czy Brama Wyżynna. 

Po zwiedzeniu stolicy województwa pomorskiego warto pojechać Szybką Koleją Miejską do Gdyni, która nie jest już tak okazałym miastem, jak Gdańsk, ale mimo to jest równie ładna. W Gdyni warto zobaczyć przede wszystkim Skwer Kościuszki, który znajduje się przy nadmorskiej promenadzie pełnej restauracji i kawiarenek. W Gdyni warto ujrzeć również Klif Orłowski, Kępę Redłowską i molo w dzielnicy Orłowo, z którego roztacza się piękny widok na Półwysep Gdański i Helski.

Po zwiedzeniu Gdyni pora na najbardziej turystyczne i klimatyczne trójmiejskie miasto, czyli Sopot. W Sopocie należy koniecznie iść na długi spacer nadmorską promenadą, wejść na najdłuższe w Europie drewniane molo, a później odpocząć na szerokiej, piaszczystej plaży i zjeść pyszny obiad w jednej z sopockich restauracji.

gdańsk

Noclegi Gdańsk – gdzie znaleźć apartament?

Wyruszając na wycieczkę do Trójmiasta, warto zarezerwować nocleg w Gdańsku. W tym celu warto skorzystać ze strony fajne wczasy , która posiada naprawdę bardzo szeroką ofertę miejsc noclegowych. Do rezerwacji dostępne są apartamenty, mieszkania, domki letniskowe, ośrodki wczasowe, pokoje i wiele innych. Wiele miejsc posiada udogodnienia takie jak: restauracje, baseny, SPA, solarium czy boiska sportowe.

Oferta jest naprawdę bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś dla siebie. Cena za dobę waha się w przedziale 25-300 złotych od osoby. Warto zaznaczyć, że strona fajne wczasy oferuje noclegi nie tylko w Gdańsku, ale także w Gdyni, Sopocie i innych miastach w całej Polsce.

Osoby, które planują wycieczkę do Trójmiasta, za pomocą strony fajne wczasy mogą z łatwością zarezerwować nocleg w każdym z miast należących do aglomeracji trójmiejskiej. Wszystkie miejsca posiadają do wglądu publicznego opinie gości, które bez wątpienia ułatwiają znalezienie najlepszego noclegu.