5 faktów na temat ozonowania po zmarłych, które warto znać

dezynfekcja

Ozonowanie to bardzo popularna metoda pozwalająca na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, do których powstawania mogą przyczyniać się różne czynniki. Warto wiedzieć, że proces ozonowania wykonywany jest także w domach i pomieszczeniach po osobach zmarłych. Poznaj pięć faktów na temat ozonowania, które pozwolą Ci zapoznać się z tą metodą, która jest ostatnim z elementów w przypadku sprzątania po zgonie.

Ozonowanie po zmarłym – szybki i dokładny proces eliminujący nieprzyjemne zapachy  

Sprzątanie mieszkania po zmarłym nawet z wykorzystaniem profesjonalnych środków nie zawsze jest w stanie usunąć brzydką woń unoszącą się w pomieszczeniu. Nieprzyjemny zapach powstaje w wyniku rozkładu zwłok oraz środków używanych do dezynfekcji pomieszczeń. Ozonowanie często jest ostatnim elementem, jeżeli chodzi o sprzątanie miejsc po zmarłych osobach. 

Czas sprzątania z wykorzystaniem tej metody nie jest długi, gdyż cały proces wynosi maksymalnie 2 godziny, co w porównaniu do poprzednich etapów czyszczenia zajmuje najmniej czasu. W momencie ozonowania gaz wnika w każdy zakamarek mieszkania, dzięki czemu skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach, który jest bardzo trudny do wyeliminowania.

Proces ozonowania – jedyny i skuteczny sposób na usunięcie trupiego jadu

Podczas ozonowania jedynym środkiem, jaki jest wykorzystywany do oczyszczania powietrza to ozon (O3). To właśnie ten gaz pozwala na skuteczne usunięcie trupiego jadu, który jest bardzo toksyczny i niebezpieczny dla człowieka. Zabieg ten stosuje się we wszystkich pomieszczeniach, bez względu na to, w którym z nich zostały znalezione zwłoki.

Ozonowanie po zmarłym powinno wykonywać się także wtedy, gdy czas od chwili śmierci do momentu znalezienia zwłok nie był długi. Maksymalna toksyczność trupiego jadu następuje 10 godzin po śmierci, jednak nie oznacza to, że jad ten nie wydostawał się ze zwłok dużo wcześniej, dlatego w takich sytuacjach również zaleca się ozonowanie.

Generator ozonu – niezawodne urządzenie do przeprowadzania ozonowania

Prawidłowe przeprowadzenie ozonowania wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń pozwala na neutralizację zapachów wszędzie tam, gdzie nastąpił zgon.

Do tego celu wykorzystuje się generator ozonu, który wydziela gaz oczyszczający pomieszczenia. Profesjonalne firmy korzystają z nowoczesnych urządzeń do ozonowania, dzięki czemu efekty pracy są jeszcze lepsze. Sprzęt do ozonowania musi być przede wszystkim wydajny, dlatego firmy specjalizujące się w tego typu pracach wybierają wyłącznie wysokiej jakości akcesoria do ozonowania.

Profesjonalne przeprowadzenie ozonowania to brak skutków ubocznych

Prawidłowo przeprowadzone ozonowanie nie wiąże się z wystąpieniem żadnych skutków ubocznych. Zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa to podstawa, jeżeli chodzi o świadczenie specjalistycznych usług w tym zakresie. Oczywiście należy wiedzieć, że ozonowanie wiąże się z wystąpieniem pewnych skutków ubocznych, ale tylko w określonych sytuacjach.

Jeśli proces ozonowania zostanie przeprowadzony nieprawidłowo lub przez kogoś, kto nie posiada odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, może powodować pewne skutki uboczne. Do takich skutków zaliczamy:

  • uczucie zmęczenia, 
  • duszności,
  • senność.

Ponadto ozonowanie może mieć też negatywny wpływ na osoby będące alergikami.

Wynajmując firmy zajmujące się ozonowaniem mamy pewność, że pomieszczenie po zastosowaniu tej metody jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo specjaliści, dzięki specjalnym urządzeniom mają możliwość sprawdzenia stężenia ozonu w pomieszczeniu. Korzystając z profesjonalnych usług ozonowania pomieszczeń można liczyć nie tylko na wysoką jakość wykonania prac, ale również bezpieczeństwo.

Usługa ozonowania – niskie koszty, a wysoka jakość

Koszty ozonowania po zmarłych nie zawsze mogą zostać określone od razu. Kwoty za tę usługę zaczynają się od 200 zł w przypadku mniejszych powierzchni. Szukając usług ozonowania, należy wiedzieć, że cena zazwyczaj określana jest indywidualnie, po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi powierzchni.

dezynfekcja

W przypadku pomieszczeń o większym metrażu ceny ozonowania mogą wynieść nawet powyżej 1000 zł.

Ozonowanie to coraz bardziej popularna metoda, jeżeli chodzi o czyszczenie pomieszczeń po zmarłych. Ponadto jest to jedyny sposób na pozbycie się wszelkich mikroorganizmów, zwłaszcza tam, gdzie znajdowały się zwłoki. Poza tym koszty mogą się różnić w zależności od tego, z czyich usług skorzystamy.