Atrakcje dla dzieci w Łebie i Nowęcinie

łeba noclegi blisko morza z dziećmi

Wybierając się na wakacje do Łeby i Nowęcina oprócz tradycyjnych atrakcji, takich jak kąpiel w Morzu Bałtyckim, budowanie zamków z piasku, gry w piłkę plażową — warto pomyśleć też o alternatywnych zajęciach. Nowęcin położony jest nad malowniczym jeziorem Sarbsko, które oddalone od Morza Bałtyckiego jest jedynie o kilometr.

W samym Nowęcinie czeka na nas piękny XV-wieczny zamek i stadnina koni. Możemy zastanowić się nad wybraniem jazdy konnej jako atrakcji dla naszych pociech. Świetnym pomysłem może okazać się również wypożyczenie kajaków, by przyrodę Słowińskiego Parku Narodowego eksplorować z bliska. W dodatku w okolicach Łeby i Nowęcina ciągnie się wiele atrakcyjnych i malowniczych tras rowerowych.

Labirynt Park Łeba

W Łebie pośród wielu atrakcji, takich jak Muzeum Motyli możemy znaleźć też Park z ogromnym labiryntem, w którym możemy błądzić z dziećmi w ramach zabawy. Park cieszy się dużą popularnością i warto się do niego udać. Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju zagadki i łamigłówki. Pokonanie prawdziwego labiryntu jak z bajki może okazać się dla nich niezapomnianą przygodą. W dodatku na podstawie biletu wstępu do Labirynt Parku mamy możliwość zabawy na placu zabaw z dużą ilością gier i zabaw alternatywnych dla tradycyjnych placów zabaw.

Muzea i urokliwe skanseny

Warto również udać się do Muzeum Wsi Słowińskiej, które pełni rolę skansenu. A także na wystawę iluzji do Illuzeum. Nieocenionym zdaje się być wielobarwne Muzeum Motyli, na którego wystawie prezentowanych jest kilkaset gatunków motyli z całego świata. Warto poświęcić mu chwilę by  móc podziwiać różnorodność barw, wielkości i kolorów tych niewielkich zwierząt.

Park Bosmana

Świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem jest zabranie go do Parku Bosmana, w którym znajdziemy wystawę multimedialną, na której prezentowane są modele statków. Cała wystawa zajmuje aż 900 metrów kwadratowych. Możemy zobaczyć na niej kilka działów wystawy: wraki okrętów — zarówno tych, które spoczęły na dnie Morza Bałtyckiego, jak i kilka innych.

Największym rarytasem będzie model MS Wilhelm Gustolff — okręt, który zatonął w roku zakończenia II Wojny Światowej, czyli w 1945 roku niedaleko od Łeby, bo jedynie 20 mil; modele słynnych statków między innymi Santa Marii, którym Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki, a także ogromny statek pasażerski Oasis of the Seas, którego długość wynosi aż 360 metrów; polskie statki i okręty — zaczynając od legendarnego MS Batory i ORP Orzeł, które wzięły udział w walkach podczas drugiej Wojny Światowej, a kończąc na MS Żerań — okrętu, który podczas wojny w Iraku transportował żołnierzy armii amerykańskiej oraz sprzęt.