Wynajem samochodów dostawczych i busów – kiedy warto skorzystać z usługi?

wynajem busa

 

Jednym z ważniejszych aspektów życia nowoczesnego człowieka są podróże, a także ciągłe zmiany – również zamieszkania. Konieczność przemieszczania się wymusza na nas także przewóz swoich rzeczy osobistych – zarówno tych o małych gabarytach, jak i tych o sporych rozmiarach. Kiedy więc warto skorzystać z wynajmu samochodu dostawczego lub busa?

Wynajem busa lub samochodu dostawczego przez osoby prywatne

Ciężko dziś wyobrazić sobie wyprowadzkę lub przewóz rzeczy o dużych gabarytach inaczej niż przy użycia busa lub samochodu dostawczego. Jest to ogromna wygoda, a także gwarancja bezpieczeństwa. Dlaczego? Po pierwsze często firmy wynajmujące pojazdy do przewozu mebli, czy innych ciężkich rzeczy mają także w swojej ofercie ich wniesienie, co jest dla nas oczywiście niesamowitym ułatwieniem. Poza tym obszerne wnętrze busa i jego odpowiednia budowa zapewniają bezpieczeństwo naszego dobytku, dzięki czemu zyskujemy pewność, że rzeczy nie zostaną uszkodzone w drodze. Przewożenie delikatnych rzeczy, wykonanych ze szkła, porcelany, czy innych kruchych materiałów też nie stanowi problemu.

Z racji tego, że bus jest autem bardzo przestrzennym, odpowiednio zapakowane przedmioty nie stykają się bezpośrednio z innymi pakunkami, a także nie ma wynajem pojazdówniebezpieczeństwa, że są pod naporem np. drzwi, co zdarza się w samochodach osobowych. Ponadto wożenie naszego dobytku w pojazdach, które nie są do tego przeznaczone jest bardzo niepraktyczne i niewygodne z wielu powodów. Po pierwsze, łatwość uszkodzenia rzeczy jest w tym przypadku znaczna. Poza tym pojemność takiego samochodu jest zwykle dość niewielka więc nie jest to rozwiązanie praktyczne, a do przewiezienia wszystkich przedmiotów potrzebowalibyśmy kilku kursów. Jest to ogromna strata czasu i pieniędzy przeznaczonych na paliwo. Za te środki z pewnością bez problemu wynajęliśmy busa, a także opłacili wniesienie ciężkich mebli przez profesjonalną ekipę.

Wynajem busa przez firmy

Firmy zwykle posiadają własne samochody dostawcze, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z potencjału biznesowego, jaki niesie za sobą posiadanie tych aut. Jednak zdarzają się sytuację, gdzie posiadana flota firmowa nie wystarcza. Jako przykład mogą posłużyć firmy kurierskie, które przed świętami muszą w odpowiednim terminie muszą rozwieść o wiele więcej paczek niż normalnie. Jeśli nie chcemy kupować kolejnego pojazdu, ponieważ przyda nam on się tylko w sezonie, warto skorzystać z wynajmu. Istnieje pojęcie, takie jak krótkoterminowy wynajem samochodu. Jest to okres od 1 do 30 dni, z możliwością przedłużenia na kolejny miesiąc. Takie rozwiązanie powoduje dużą elastyczność w działaniu a także spore oszczędności.

Z wynajętego w ten sposób samochodu można korzystać nawet całą dobę, a także zyskujemy gwarancję, że wszystkie nasze zlecenia będą wykonane na czas i w stu procentach. To nie tylko wpływa na poprawienie się obrotów firmy, ale także buduje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klienta. Pojazdy przeznaczone do wynajmu posiadają wszystkie potrzebne przeglądy, są zadbane i pochodzą od dobrych, sprawdzonych marek.Auta objęte są pełnym pakietem ubezpieczeń. Ponadto podczas wynajmu mamy prawo do samochodu zastępczego w razie awarii aktualnie używanego. Nie musimy się więc o nic martwić.

Podsumowując, wynajem busów i samochodów dostawczych  to doskonałe rozwiązanie zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Oznacza to dla nas gwarancję bezpieczeństwa, komfortu, wygody, a także spokoju. Zyskujemy, czas, pieniądze, większe obroty firmy i bezpieczeństwo naszych rzeczy.