Porównanie działających w Polsce firm spedycyjnych

Pax Logistics

Branża TSL rozwija się szybko i prężnie, dlatego ilość firm spedycyjnych, które świadczą profesjonalne usługi, jest coraz więcej. W tym zestawieniu przedstawiamy charakterystykę niektórych z nich i pokazujemy, czym się wyróżniają na tle innych. Jeśli szukasz firmy spedycyjnej do współpracy, warto przekonać się, w jaki sposób pracują poszczególne marki w całym kraju, aby wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Spedycja na Górnym Śląsku

Firma Duda Transport mająca swoją siedzibę w Katowicach oferuje usługi dla przedsiębiorstw i koncernów o różnych rozmiarach. Jeśli chodzi o ładowność samochodów, firma oferuje przewóz ładunków zawierających do 24 ton materiałów za pomocą samochodów, które nie były w użyciu dłużej niż pięć lat. Pojazdy firmy są dostosowane do norm emisji spalin i hałasu. Duda Transport rozwozi towary po licznych krajach Unii Europejskiej, w tym w Niemczech, Włoszech, Belgii czy Holandii.

Podobnie wygląda oferta firmy Muller International Spedition znajdującej się w Sosnowcu. Ta firma oferuje transport zarówno w kraju, jak i za granicą i może pochwalić się dużą ilością aut ciężarowych, dzięki czemu łatwo jest dopasować idealny pojazd do danego zlecenia.

Inna katowicka firma spedycyjna, Orange Logistics, może pochwalić się prężnym rozwojem i bogatą ofertą obejmującą współpracę zarówno z małymi firmami, jak i dużymi korporacjami. Jakość pracy tej marki jest odzwierciedlona, między innymi, w wielu certyfikatach oraz wyróżnieniach.

Z kolei firma Pax Logistics mająca swoją siedzibę w Katowicach może pochwalić się kilkutysięczną flotą jednostek transportowych. Podobnie jak pozostałe firmy, świadczy przewozy zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju, na przykład na Słowacji, we Włoszech czy w Anglii.

Pks24 warszawa

Opinie o najlepszych firmach TSL znajdziesz na stronie opinia-spedycje.

Firmy spedycyjne w Polsce

W Kielcach działa firma LKW Fredrich, która przewozi artykuły w inne rejony Polski, jak i za granicę. Firma gwarantuje, że w każdym używanym przez nią samochodzie znajduje się system GPS, dzięki czemu zachowano tutaj maksimum bezpieczeństwa i profesjonalizmu wobec przewożonych towarów.

Z kolei mająca swoją siedzibę we Wrocławiu firma Schnaider Group Polska charakteryzuje się przewozem towarów z Niemiec do innych krajów Unii Europejskiej i jest to spowodowane położeniem siedziby nieopodal granicy z zachodnim sąsiadem Polski. Oprócz tego jednak Schnaider oferuje przewozy na terenie Polski. Firma chętnie współpracuje z przewoźnikami, którzy posiadają ciągniki siodłowe z naczepą kurtyną lub chłodnią, ale nie tylko. Firma może pochwalić się stabilnym rozwojem.

Firma Pks24 z siedzibą w Warszawie wyróżnia się zastosowaniem systemów telematycznych oraz innych nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają kontrolować transportujące pojazdy. Firma ta posiada własne pojazdy i oferuje przewozy na terenie całego kraju. Ciężarówki, które firma oddaje do dyspozycji, posiadają systemy GPS, które pozwalają na kontrolowanie przebiegu transportu, a same ładunki są odpowiednio ubezpieczane. Oprócz transportu krajowego, Pks24 oferuje również transport zagraniczny, a do tej pory przewoziła towary w do takich krajów jak Czechy, Francja, Holandia, Anglia, Finlandia czy Estonia.

Każda z przykładowych firm spedycyjnych w kraju ma znaczne doświadczenie w dostarczaniu towarów zarówno w różne rejony Polski, jak i za granicę kraju. Każda marka ma też cechę charakterystyczną i stawia na nieustanny rozwój. Cała branża TSL rozwija się bardzo szybko, co daje poszczególnym markom motywację do rozwijania współpracy z kolejnymi klientami w Polsce oraz za granicą, a różne lokalizacje umożliwiają klientom dopasowanie danej firmy do swoich potrzeb.