Najlepsza pomoc drogowa – jak ją wybrać?

wynjem niskopodwoziówki

Nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której nie obejdzie się bez skorzystania z pomocy tak zwanej pomocy drogowej. Niestety, ale samochody mają to do siebie, że ulegają niespodziewanym awariom podczas, których konieczne jest użycie lawety czy też holowanie. Aby sama pomoc drogowa i świadcząca przez nią usługa przebiegała najlepiej, bez najmniejszego szwanku to zdecydowanie powinniśmy wybrać taką pomoc drogową, która jest po prostu uważana za najlepszą. 

Postaw na rzetelną i profesjonalną pomoc drogową

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki jest czas reakcji firmy. Bardzo ważny jest także jej obszar działania, jak i także pewne sprzętowe zasoby, którymi dana firma dysponuje. Zdecydowanie jest tak, że nasz samochód odmawia posłuszeństwa w momentach w zasadzie najmniej oczekiwanych. Co robimy w takiej sytuacji? Oczywiście dzwonimy po pierwszy lepszy numer oczywiście po pomoc drogową. W takiej sytuacji oczywiście nie posiadamy odpowiedniej ilości czasu, aby zastanawiać się czy dana pomoc drogowa jest dobra i czy dobrze wybraliśmy. Na tym etapie musimy także zwrócić uwagę na ścisłą procedurę, którą w zasadzie każdy poszkodowany musi się wykazać w momencie, gdy już czeka na przyjazd pomocy drogowej. Jak takowa procedura wygląda?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo oczekując na pomoc drogową

Przede wszystkim powinniśmy włączyć awaryjne światła. Sam samochód powinien zostać włączony na postojowych światłach. Światło, które znajduje się wewnątrz naszego samochodu także podobnie do swoich poprzedników powinno być włączone. Kolejny krok to odpowiednie oznakowanie naszego samochodu – będzie to między innymi ostrzegawczy trójkąt. Kierowca oraz wszyscy jego pasażerowie powinni znajdować się w miejscu bezpiecznym. Najlepiej jeśli będzie to za barierkami. Pod żadnym pozorem nikt nie powinien pozostać w samochodzie. Nie wszyscy wiedzą, lecz jest to bardzo niebezpieczne.

wynajem lawety niskopodwoziowej

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Oczywiście najkorzystniejszą opcją jest wybór „na zapas” najlepszej pomocy drogowej, jeszcze przed wyruszeniem w trasę, aby mieć pewność rozwiązania problemu z samochodem w razie wypadku. Gdy przeanalizujemy sobie firmy konkretne to musimy także zwrócić uwagę na ich doświadczenie oraz także referencje.

Opinie są zawarte w Internecie. Gdy jest taka możliwość możemy także zasięgnąć opinii u osób znajomych. Musimy jednak wziąć poprawkę na opinie znalezione w Internecie. Czasem nie są one prawdziwe, a jedynie negatywne opinie są skuteczną antyreklamą konkurencji. W wyborze pomocy drogowej najważniejszy jest sprzęt, jakim dana firma dysponuje. Wydaje się, że zasada jest tak: im więcej lawet i innego rodzaju sprzętu tym firma jest lepsza i szybsza w działaniu. Warto również zwrócić uwagę czy firma posiada lawetę niskopodwoziową na wynajem, gdyż awarie nie dotyczą tylko samochodów osobowych. Na samym końcu naszą uwagę powinniśmy skupić na zakresie usługi danej firmy. Musi on być oczywiście idealnie dopasowany pod nasze potrzeby.