Zumba – co nam daje i na czym polega

klub fitness warszawa

Regularna aktywność fizyczna jest korzystna nie tylko dla naszej smukłej sylwetki, ale przede wszystkim – umysłu i zdrowia psychicznego. Zgodnie z tymi założeniami można zaobserwować, że branża fitness aktywnie działa nad tym, aby do swojej oferty wprowadzić różnego rodzaju zajęcia, które zachęcą więcej osób do regularnych spotkań na siłowni. Jedną z propozycji jest zumba fitness, która swoją dynamiką zyskuje na coraz większej popularności. 

Skąd się wzięła zumba? 

Zumba to połączenie tradycyjnego treningu fitness z tańcem, bezpośrednio wpływającym na poprawę naszej kondycji i wspomagającym rozładowanie napięcia. Ćwiczenia wykonywane w rytm energetyzującej muzyki świetnie rozbudzają zmysły, sprawiając, że wiele osób chętniej podejmuje się aktywności fizycznej. 

Pod pojęciem zumby kryje się nie tylko taniec do gorących, latynoskich rytmów. W praktyce ta innowacyjna metoda łącząca w sobie fitness i dobrą zabawę, zrewolucjonizowała sposoby uprawiania sportu, zmieniając uczestnikom zwyczajny trening w imprezę na sali ćwiczeń. 

Zumba to połączenie kilku rodzajów tańca, treningu siłowego oraz ćwiczeń cardio. Została zapoczątkowana w latach 90. w Kolumbii, gdzie Beto Perez wraz ze swoimi tancerzami wymyślił styl treningu w rytm muzyki latynoskiej. Dzięki swojej energicznej formie, zumba szybko zyskała na popularności i została na stałe wprowadzona w ofertę klubów fitness. 

siłownia warszawa

Do kogo skierowane są zajęcia z zumba fitness? 

W przypadku zajęć zumba fitness nie ma ograniczeń ani wiekowych, ani płciowych. Każdy, kto uwielbia aktywność fizyczność i szuka sposobów na dobrą zabawę, powinien rozważyć wzięcie udziału w zumbie. Zajęcia z zumby kierowane są także do osób, które szukają alternatywnych sposobów na podtrzymanie swojej aktywności, ale nie przepadają za typowymi ćwiczeniami na siłowni czy tradycyjnymi zajęciami aerobowymi. 

Zumba wykorzystująca trening siłowy oraz elementy cardio, w połączeniu z tańcami latynoamerykańskimi jak salsa, flamenco, cumbia czy taniec brzucha, to doskonała zabawa i świetny sposób na spalenie mnóstwa kalorii. 

Obecnie zumba fitness dzieli się na kilka rodzajów, pozwalając tym samym dopasować intensywność treningów do wieku i możliwości. Oferta klubów fitness obejmuje zajęcia z zumba basic, gdzie wykorzystywane są regularne formy treningu. Oprócz tego ciekawą propozycją jest zumba toning, skupiająca się raczej modelowaniu sylwetki za pomocą hantli. Dobrym pomysłem jest także zumba aqua oraz zumba dla seniorów. 

Korzyści z regularnego trenowania zumby 

Niepodważalną korzyścią płynącą z regularnego trenowania zumby jest doskonała zabawa i świetny humor po każdych zajęciach. Wbrew pozorom wcale nie trzeba czekać na spektakularne efekty w poprawie samopoczucia, gdyż widać je już po pierwszym treningu! 

Dodatkowo udowodniono, że zumba fitness dzięki połączeniu różnych form aktywności, doskonale wpływa na proces spalania tłuszczu. W trakcie godzinnego tańca spalamy około 500 kalorii, co znacznie wpływa na poprawę metabolizmu. 

Poprawka sylwetki i lepsza kondycja fizyczna to jednak nie jedyne korzyści, jakie płyną z regularnych ćwiczeń. Oferta Klubu Fitness Oxygen zumba Ursus to różnorodne zajęcia, wykorzystujące wiele technik tańca. Powtarzalne ruchy latynoamerykańskie są proste do wykonania nawet dla osób początkujących, przez co zmniejsza się ryzyko zniechęcenia do kolejnych zajęć. 

To, co daje nam zumba, przekłada się na większą samoświadomość naszego ciała, zwiększając poczucie własnej wartości i pewności siebie. Przekraczanie własnych granic, a jednocześnie doskonała zabawa podczas regularnych treningów zumby sprawia, że o wiele łatwiej jest zachować smukłą sylwetkę i spalić tym samym nadprogramowe kilogramy.