Akcesoria rowerowe

akcesoria rowerowe

 

Akcesoria rowerowe mogą znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zwłaszcza jeśli regularnie korzystamy z roweru i decydujemy się na dłuższe podróże powinniśmy zdecydować się na zakup odpowiednich gadżetów, dzięki którym będziemy mogli wygodnie spędzać aktywny czas.

Najpopularniejsze akcesoria rowerowe

Bardzo wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach może okazać się bagażnik rowerowy, który można zamontować z tyłu, jednak istnieją modele odpowiednie do montażu z przodu. Są one wykonywane w zależności od wielkości kół i typów rowerów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki nim można zabrać na dłuższą wycieczkę swój ekwipunek i mieć pewność, ze nie spadnie ani nie wysunie się.

Każdy kto decyduje się na podróżowanie rowerem doskonale wie, że bidon z napojem może znacznie poprawić komfort jazdy. Obecnie można zdecydować się na tradycyjny plastikowy bidon, lub wybrać model np. termoaktywny, który utrzymuje temperaturę płynu. Można swobodnie wybrać odpowiednio do własnych preferencji objętość bidonu. Producenci oferują zarówno małe pojemniki 0,3 litrowe ja i bidony o objętości 1 litra.

Jeżdżąc na rowerze w deszczową pogodę każdy z nas wielokrotnie ochlapał się błotem. Aby zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom, dobrym pomysłem będzie zakup błotników. Należy je dobrać odpowiednio do swojego roweru, tylko wtedy będzie możliwy montaż. Błotnik może stanowić nie tylko element ochronny, jednocześnie może być ciekawym, eleganckim uzupełnieniem wizerunku naszego sprzętu.

Bezpieczeństwo na rowerze

Aby zadbać o własne bezpieczeństwo koniecznie powinniśmy zakupić odpowiedni kas rowerowy. Musi być on dostosowany do obwodu głowy. Tylko dobrze dobrany kask będzie w stanie zagwarantować nam maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Nawet w wyniku upadku, nasza głowa będzie chroniona. Możemy wybrać pasujący naszym upodobaniom model i kolor, tak abyśmy mogli nasz kask nosić komfortowo i bez skrępowania.

Jeśli w naszym rowerze nie posiadamy podpórki, nie musimy się martwić. Z łatwością można zakupić ją w sklepie rowerowym. Podpórki, niekiedy nazywane stopkami, są wygodnym elementem dzięki któremu możemy postawić nasz sprzęt i mieć pewność, ze się nie wywróci. Koniec z opieraniem roweru o ścianę czy płot.

zapiecie rowerowe

Jeśli wykorzystujemy jednak nasz rower również do jazdy po mieście, np. podczas robienia zakupów, konieczny będzie zakup dobrego zapięcia rowerowego. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu zabezpieczeń, zarówno linki stalowe zapinane na klucz, jak i grube łańcuchy, blokady typu U-Lock, czy szyfrowane kłódki.  Dzięki odpowiedniemu zapięciu ochronimy nasz sprzęt przed kradzieżą, która niestety bardzo często się zdarza. Największą popularnością obecnie cieszą się U-Lock’i, które nie tylko są znacznie lżejsze od łańcuch z kłódką, ale jednocześnie można je bez problemu trzymać cały czas przypięte do ramy. U-Lock jest odporny na wszystkie stosowane przez złodziejów sztuczki, dlatego możemy mieć gwarancję maksymalnej ochrony naszego roweru.

Wykorzystując rower w mieście powinniśmy zaopatrzyć się w dzwonek, dzięki którym będziemy mogli wygodnie poinformować przechodniów,że jedziemy. W sklepach jest ich ogromny wybór, dlatego możemy dobrać odpowiedni model w zależności np. od koloru naszego sprzętu.

Niezależnie od tego czy na swoim rowerze udajemy się na krótsze czy dalsze podróże możemy mieć pewność, że zakupione akcesoria rowerowe z pewnością się przydadzą. Dzięki nim nie tylko będziemy mogli znacząco podnieść komfort naszej jazdy, ale jednocześnie mogą one zagwarantować nam bezpieczeństwo, a nawet ochronę życia podczas wypadku. Pełna oferta akcesoriów rowerowych dostępna jest na https://www.krolestworowerow.pl/akcesoria-rowerowe