Warhammer 40k gry planszowe – na którą warto się zdecydować?

warhammer 40k sklep

Uniwersum Warhammer 40k jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wśród miłośników gier w klimacie wojennego science fiction. Informacji na temat samego świata Warhammer i poszczególnych frakcji, jakimi możemy grać, jest wiele, przy czym w poniższym artykule skupimy się na najlepszych tytułach gier, jakie oferuje graczom uniwersum Warhammera.

O co chodzi w uniwersum Warhammera 40k?

Warhammer to futurystyczna wizja świata w 41. tysiącleciu w konwencji gotyckiej. Jest tu przedstawiony świat, w którym ludzie mają licznych wrogów, wśród których wyróżnia się m.in. Kosmicznych Marines Chaosu, którzy zbuntowali się podczas wojny domowej wobec Imperium i oddali się we władzę czterech Bogów Chaosu. Po śmierci swojego przywódcy, Horusa, część legionów Marines odwróciła się od swoich pobratymców, osiedlając się w Oku Grozy – kosmicznej anomalii, kumulującej w sobie czystą energię Chaosu. 

Warhammer 40k: Gladius – Relics of War

W tej odsłonie uniwersum toczy się walka o planetę Gladius Prime. Przybywają na nią Kosmiczni Marines, by stworzyć tam kolejną siedzibę swojego zakonu i pilnować pokoju. Tymczasem dochodzi do przebudzenia się Nekronów, określanych również przedwiecznymi, których głównym celem staje się odbudowanie swojej cywilizacji. Do całej awantury włączają się Orkowie, których najważniejszym zadaniem jest w zasadzie walka bez względu na to, kto będzie wrogiem, jako że potrafią oni walczyć także między sobą. Wspomniane frakcje zostają wspólnie uwięzione na planecie w wyniku burzy Osnowy, która całkowicie uniemożliwia opuszczenie planety czy też podjęcie próby kontaktu z osobnikami spoza planety.

Warhammer 40k: Forbidden Stars

Tym razem fabuła odbywa się w Gromadzie Herakon. Burze Osnowy osłabły, na skutek czego dochodzi do starcia pomiędzy frakcjami walczącymi o najważniejsze punkty. W grze będziemy świadkami epickiej bitwy pomiędzy Kosmicznymi Orkami, Eldarami, Marines Chaosu i Kosmicznymi Marines, pozostających w pełni lojalnymi Imperatorowi. Zasady gry są łatwe do przyswojenia, a sama rozgrywka ma niezwykły, wciągający klimat. Szczególnie spodoba się ona miłośnikom myślenia strategicznego, jako że trzeba się czasem porządnie nagłówkować, aby osiągnąć swój cel. Gra przypadnie do gustu miłośnikom Starcrafta.

warhammer 40k zestaw startowy

Horus Heresy: Betrayal at Calth

W tej grze przenosimy się do czasów rządów Horusa, czyli na jakieś 10 000 lat wstecz przed akcją głównych gier z uniwersum Warhammera. Tutaj dochodzi do starcia pomiędzy legionów wiernych Horusowi z grupą Ultramarines, poddanych Imperatorowi. Całość akcji dzieje się w świecie Calth, gdzie graczom przyjdzie rozegrać wiele krwawych starć. Ogromnym plusem gry jest jej duży potencjał w zakresie rozbudowy o dobór nowych scenariuszy i jednostek, a do tego gra spodoba się miłośnikom sklejania figurek.

Dlaczego warto zakupić gry Warhammer 40k?

Choć świat prezentowany w uniwersum Warhammera 40k jest mocno ponury i nie ma w nim już nadziei na poprawę, to wciąż jest to futurystyczna wizja, która może wciągnąć Cię na długie godziny, jeśli tylko na to pozwolisz. Rozbudowany świat, atrakcyjne figurki i duży potencjał do zbudowania podstawki o kolejne komponenty i scenariusze to gwarancja świetnej zabawy w gronie przyjaciół podczas nocnych maratonów gier lub w długie jesienne i zimowe wieczory.