Rower elektryczny idealny na lato – który to?

Fuji rowery elektryczne

Obecnie okres letni, któremu sprzyjają wysokie temperatury panujące na zewnątrz nie sprzyja przejażdżkom rowerowym oraz osobom, które dojeżdżają na dwóch kołach do zakładów pracy.

Podczas wysokiego wysiłku, który włożyć trzeba w poruszanie się rowerem użytkownik wykorzystuje większość swojej energii potrzebnej do całego dnia pracy oraz może poczuć się niekomfortowo w wyniku pocenia się w czasie jazdy na tradycyjnym rowerze.

 

Rower elektryczny idealny na lato

Z pewnością wybór elektrycznego roweru, który może być wykorzystywany do poruszania się latem jest trudną decyzją lecz w przypadku wielu użytkowników tą właściwą.

Dzięki zastosowaniu ogniw bateryjnych, które napędzają elektryczny rower, użytkownik wykorzystuje minimum energii a zarazem zyskuje możliwość poruszania się z wysokimi prędkościami. Zakup elektrycznego roweru nie tylko pozwoli zaoszczędzić energię na inne czynności wykonywane w ciągu dnia, ale też pozwoli odprężyć się podczas rekreacyjnej jazdy tego typu pojazdem.

Rodzaje rowerów elektrycznych

Odnosząc się do rodzajów produkowanych rowerów elektrycznych można wyróżnić trzy podstawowe grupy, do których należą rowery:

  • miejskie,
  • trekkingowe,
  • górskie,
  • górskie down-hill
  • oraz składane.

Każda z powyższych grup posiada inną grupę odbiorców. W zależności od zapotrzebowania użytkownika produkuje się też kilka modeli w stosunku do każdego rodzaju wykorzystywania roweru. W specyfikacji każdego modelu uwzględnia się maksymalną nośność roweru, prędkość maksymalną oraz wagę.

rower elektryczny warszawa

Zarówno w przypadku wykorzystania zawodowego do sportów terenowych jak i typowo miejskiego trzeba pamiętać aby zapoznać się ze specyfikacją każdego z modeli i dobrać odpowiedni dla siebie.

Jak dopasować odpowiedni model roweru elektrycznego dla siebie?

Aby zapewnić idealną integrację użytkownika z rowerem należy zapoznać się ze specyfikacją danego modelu oraz określić w jakim terenie pojazd będzie używany. Elementami, które odgrywają ważną rolę podczas dopasowywania jest waga roweru, jego nośność – czyli maksymalna waga kierowcy z bagażem oraz prędkość maksymalna. Często bierze się również pod uwagę zasięg maksymalny na jednym ładowaniu – w przypadku kiedy dla użytkownika liczy się przede wszystkim pokonywanie większych odległości bez konieczności szybkiego ładowania akumulatorów. Odpowiednie dopasowanie roweru elektrycznego pod użytkownika to nie tylko konieczność, ale też dbałość o wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo kierowcy.

regeneracja baterii li ion

Czy elektryczny rower przeznaczony jest dla każdego?

Ze względu na obecność wielu modeli, które celują w różne grupy odbiorców począwszy od małych rowerów miejskich a kończąc na superlekkich pojazdach wykorzystywanych w sportach ekstremalnych zdecydowanie można stwierdzić, że elektryczne pojazdy dwukołowe przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek oraz pozycję społeczną. Dla osoby, która ceni sobie nowoczesne rozwiązania oraz wygodę wybór elektrycznego roweru będzie nie tylko ciekawostką, ale też pozwoli wprowadzić nieco „oddechu” w codzienne życie.

Dzięki energii fizycznej, którą pozwolą zaoszczędzić rowery zasilane bateriami elektrycznymi można spożytkować pokłady tejże energii w inny sposób.

Elektryczne rowery dają również możliwość pokonywania większych odległości z większymi prędkościami co w przypadku tradycyjnych dwóch kółek nie zawsze jest fizycznie możliwe. Warto nadmienić, że elektryczne rowery ze względu na swoją konstrukcję w przypadku droższych modeli umożliwiają podróżowanie z prędkościami bliskimi około 30-40km/h oraz zasięgiem sięgającym nawet 100 kilometrów na jednym ładowaniu. Oczywiście ostateczne wartości, które osiąga elektryczny rower mogą nieco różnić się od tych podanych w specyfikacji. Wpływ na to mają przede wszystkim panujące warunki atmosferyczne, wykorzystanie energii oraz wzrost i waga kierującego.