Niezbędne wyposażenie młodego piłkarza – co kupić?

piłka nożna

Granie w piłkę nożną stało się pasją już nawet dla najmłodszych. Każde dziecko chce być jak Lewandowski i na szczęście wiele szkół jest w stanie im to umożliwić dzięki organizowaniu treningów. Regularne ćwiczenia można zaczynać nieraz już w wieku 6 lat, jednak wiadomo, jak to bywa w tym wieku, zapał traci się dosyć szybko. Aby jednak temu zapobiec i by dzieci chętnie chodziły na treningi, można je wyposażyć w odpowiednie akcesoria i odzież, które pozwolą im się poczuć jak zawodowcy. Zobaczy więc, co warto kupić.

Co powinien posiadać młody piłkarz?

Część asortymentu dostanie on na treningu, a będzie to oczywiście piłka i bardzo często odpowiedni strój. Warto jednak zaznaczyć, że maluch może trenować również w domu, dlatego również tutaj przydadzą się dodatkowe sztuki piłek i porządna odzież. Oprócz tego ciekawy będzie również sprzęt sportowy, np. małe bramki czy pachołki, które można rozstawić na ogródku i trenować z nimi celność oraz zwinność.

Natomiast najważniejsze w tym wszystkim jest odpowiednie nastawienie. Czasem maluchom go brakuje, dlatego to od rodziców zależy, jak dobrze będą oni motywować dziecko do treningów i rozwijania pasji.

Jakie elementy stroju warto kupić?

Najlepiej, jeśli młody piłkarz posiada na własny użytek całe wyposażenie, tj. odzież i wszystkie dodatki. W pierwszym przypadku najważniejszą rolę odgrywają T-shirt i spodenki, a najlepiej w kilku parach, jednak warto pamiętać, że treningi odbywają się przez cały rok również na dworze, dlatego sportowa bluza i ciepłe getry również powinny znaleźć się w garderobie dziecka.

Jeśli zaś chodzi o dodatki, to nieodłącznym elementem stroju są skarpety, pod które zazwyczaj daje się ochraniacze chroniące stop i łydki przed otarciami i kontuzjami podczas meczów.

Odpowiednie obuwie

Buty sportowe to element, który zasługuje na osobne podkreślenie, ponieważ to one liczą się w wyposażeniu treningowym piłkarza najbardziej. Dzielą się one na różne rodzaje, dlatego ich odpowiedni wybór ma znaczący wpływ na komfort malucha podczas treningu. I tak oto wyróżniamy:

  • Korki – adidaso-trampki, które dzięki gęsto rozmieszczonym plastikowym wypustkom oraz metalowym wkrętkom pozwalają grać na wielu rodzajach zewnętrznego podłoża, np. na naturalnych lub sztucznych trawiastych boiskach, a nawet na bardziej grząskiej powierzchni.
  • Halówki – adidasy sprawdzające się do grania na salach gimnastycznych i halach sportowych; są wyposażone w miękką, ale stabilną podeszwę antypoślizgową, która w odróżnieniu od zwykłych butów sportowych nie brudzi parkietu.

Jeśli zaś mowa o zwykłych butach sportowych, to one również sprawdzą się w grze w piłkę, jednak jeśli dzieci myślą o grze na poważnie, a rodzice angażują się w ich pasję, to warto wyposażyć ich w każdy rodzaj powyższych butów. Dzięki temu dostosują się one do terenu, co pozwoli na znacznie łatwiejszą i przyjemniejszą grę na boisku.

Jak dobrać wyposażenie?

Czasem bywa tak, że rodzice nie do końca wiedzą jaki rodzaj odzieży, obuwia czy dodatków wybrać, a nie chcą też wykupywać całego sklepu, ponieważ nie wiedzą, czy pasja dzieci nie jest tymczasowa. Dlatego też warto udać się po pomoc do specjalistów w dziedzinie piłki nożnej czy to do pracowników w sklepach sportowych, zawodowych piłkarzy z wyższej ligi czy po prostu do trenera dziecka.

piłka nożna

Oni najlepiej podpowiedzą, jakie wyposażenie najlepiej sprawdzi się u młodych piłkarzy i do tego doradzą, na jakie konkretnie marki sportowe warto postawić.

Podsumowanie

Jak więc widać, wybierając odpowiedni sprzęt dla młodego piłkarza, największą uwagę warto zwrócić na buty, ponieważ na początku drogi są one najważniejsze. Jeśli nie wiemy, jak zabrać się do poszukiwań, to zawsze można zwrócić się o pomoc do specjalistów, czy nawet wpisać w wyszukiwarkę: „buty piłkarskie we Wrocławiu”, „gdzie kupić najlepsze korki na Dolnym Śląsku” itp. Wtedy na pewno znajdziemy na stronach odpowiednie opinie i recenzje, które pomogą nam wybrać najlepsze wyposażenie dla naszych małych piłkarzy.