5 porad, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego grilla gazowego

grill

Grille gazowe cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na ogromną wygodę ich użytkowania. Są bezproblemowe w użyciu, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla modeli węglowych. Przygotowywane na nich potrawy są równie smaczne, dlatego wybór grilla gazowego to doskonała decyzja. Jeśli planujesz jego zakup to koniecznie dowiedz się, na jakiego parametry zwrócić szczególną uwagę, abyś był z niego zadowolony.

Zalety korzystania z grilla gazowego

Jedną z największych zalet korzystania z gazowego grilla jest to, że jest on łatwy w obsłudze i nie wymaga poświęcania czasu na to, aby go rozpalić. W przeciwieństwie do modeli węglowych do tego, aby zacząć na nim grillować, wystarczy odkręcić palnik i rozpalić ogień. Urządzenie jest od razu gotowe do użytku. Dodatkowo kontrola odpowiedniej temperatury na grillu gazowym jest o wiele łatwiejsza niż na węglowym. Dzięki temu można skutecznie zmienić wielkość i intensywność płomienia, aby przyrządzane na ruszcie potrawy się nie spaliły.

Polecany przez nas grill ogrodowy gazowy jest również o wiele łatwiejszy do czyszczenia niż węglowy. Nie ma konieczności szorowania rusztu, gdyż nie osiadają na nim zabrudzenia aż w takim stopniu, jak na węglowych odpowiednikach. Taki grill generuje również zdecydowanie mniejszą ilość dymu, dlatego można z niego korzystać bez obaw o to, że grillowanie będzie przeszkadzało sąsiadom.

Jak wybrać odpowiedni grill gazowy? 

Grille ogrodowe są niezwykle popularne i chętnie wybierane. Ogromny wybór dostępnych modeli sprawia, że bardzo ciężko jest wybrać taki, który w pełni będzie spełniał oczekiwania. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego grilla, dowiedz się, jakie parametry powinieneś szczególnie zweryfikować. Dzięki temu uda Ci się wybrać świetny model.

Wielkość grilla ma znaczenie

Pierwszą kwestią, nad którą musisz się dobrze zastanowić jest rozmiar grilla. Zależy ona głównie od tego, jak często oraz dla jakiej ilości osób zamierzasz przyrządzać potrawy z rusztu. Jeśli lubisz spotkania w gronie najbliższych i znajomych na świeżym powietrzu z pysznym jedzeniem z grilla, to koniecznie wybierz model o dużych rozmiarach. Najlepiej sprawdzi się wersja z dużą ilością palników, dzięki czemu jednocześnie będziesz mógł przyrządzać wiele potraw. 

Zwróć uwagę również na to, wybrany przez Ciebie model wyposażony jest w dodatkowe półki, na których możesz ustawić potrzebna akcesoria, a także gotowe dania.

Postaw na trwałe i wytrzymałe materiały

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie grill, którego konstrukcja wykonana została ze stali emaliowanej lub nierdzewnej. Są to materiały odporne na niekorzystne działanie wysokich temperatur, dzięki czemu taki grill posłuży zdecydowanie dłużej. 

Wybierz odpowiedni ruszt do grillowania 

Ruszt to bez wątpienia najważniejszy element każdego grilla. Jego rozmiar musi być odpowiedni, aby wszystkie smażone potrawy mogły się na nim bez problemu zmieścić. Zdecydowanie najlepszym wyborem są ruszty żeliwne i wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż doskonale rozprowadzają ciepło i długo je trzymają. Cechują się również zdecydowanie wyższą trwałością i żywotnością.

Sprawdź sposób ustawienia na podłożu

Na rynku znaleźć możesz zarówno modele, które posiadają nóżki, jak i kółka. Pierwsza opcja sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy planujesz ustawić do w ogrodzie w wyznaczonym do tego miejscu i nie przemieszczać go. Modele z kółkami są mobilne, dlatego możesz bez problemu przestawić je w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Dodatkowe funkcjonalności grilla gazowego

Wybierając idealnego grilla powinieneś zwrócić także na dodatkowe jego funkcjonalności. Jest to szczególnie dla miłośników przyrządzania potraw, którzy robią to bardzo często. Możesz zdecydować się na model, który wyposażony jest w kuchenkę boczną. Dzięki niej będziesz mógł przyrządzać wiele różnorodnych potraw jednocześnie bez konieczności odchodzenia od grilla. Z kolei obrotowy rożen przyda się wtedy, gdy chcesz na grillu upiec np. kurczaka.

grill

Grill gazowy to urządzenie, które jest łatwe w obsłudze i pozwala przygotować pyszne potrawy z rusztu bez większego wysiłku. Jeśli lubisz grillowanie i chcesz wyposażyć się w świetny sprzęt to wybierz właśnie grill gazowy.