Aplikacje mobilne bez tajemnic

To dlaczego elektronika odgrywa tak ważną rolę można łatwo wytłumaczyć. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy co by było gdyby nie te wszystkie mobilne urządzenia jak smartfon. Ogrom zmian jakie wprowadza współczesna technika do naszego świata warta jest wzmianki. Ważną częścią współczesnego nastawienia na skomputeryzowanie jest tworzenie aplikacji mobilnych. Polega ono na dostrojeniu jakiegoś skryptu do przewidywań konsumenta. Zależnie od przeznaczenia wykonywane produkty mogą obsługiwać wiele firm.

www7Przykłady wykorzystania aplikacji mobilnych

  • komunikatory;
  • platformy i serwisy informacyjne;
  • programy reklamowe.

Rzecz jasna liczba prawdopodobnych opcji jest generalnie nieograniczona i tylko od wyobraźni zleceniodawcy jest zależne na czym polegać będzie obsługiwanie danej platformy. Projektowanie aplikacji mobilnych w takim razie potrzebuje obeznanego kodera, jaki znać się będzie nie jedynie na danym kodzie ale pojmie funkcje jakich życzy sobie kontrahent. Projekty takie nie są tanie a ich ceny zaczynają się od 1000 zł.

Podmioty tworzące aplikacje mobilne:

Platforma łączna liczba twórców aplikacji liczba nowych deweloperów każdego dnia
Apple AppStore 167156 90
Google Play 117445 75
Windows Phone Marketplace 37679 34
Źródło: venturebeat

Jak widać liczba producentów tworzących takie aplikacje jest godna podziwu. Wielu z nich to małe firmy specjalizujące się w konkretnych zadaniach ale wśród nich znajdziemy wielkie korporacje posiadające ogromne zaplecze finansowe, sprzętowe i co najważniejsze – kadrowe.