Towary importowane z Chin

import z chin

Import z Chin stanowi obecnie większą część importowanych do Polski w ogóle. W Kraju Środka jest ogromna ilość różnego rodzaju fabryk, które specjalizują się w produkcji rozmaitych produktów i artykułów. Fabryki te bardzo chętnie współpracują z firmami na całym świecie i sprzedają swoje produkty dla szerokiego grona odbiorców.

Artykuły bezpośrednio importowane

Oczywiście, każdy może sam importować artykuły z Chin, jednak najlepszym sposobem na bezpieczny i szybki import z Chin jest współpraca z profesjonalną firmą. Na rynku istnieje kilka firm, które zajmują się obsługą importu z Chin, dla osób zainteresowanych przewozem hurtowych ilości towarów. Firmy takie często mają swoje siedziby na terenie Kraju Środka, znają panujące w kraju zwyczaju, zapoznani są z kulturą chińską. Wbrew pozorom takie cechy są nieocenione ze względu na specyfikę kultury chińskiej i złożoność ich systemu prawnego a także sytuację polityczną, często osoba bez znajomości wyżej wymienionych czynników ma problem by porozumieć się z chińskim eksporterem i nie dać się złapać w rozliczne pułapki, często o charakterze finansowym.

import z chin

Towary sprowadzane z Chin, bardzo często błędnie uważane są za produkty znacznie gorszej jakości, drugiej kategorii. Nie jest to prawda bezwarunkowa i oczywista. Często produkty chińskie dorównują jakością przeciętnym produktom europejskim, a ich cena pozostaje niska, chociaż prawdopodobnie nie jest najniższą możliwą do spotkania na rynku chińskim. W przypadku importu z Chin, ważne jest by sprowadzać produkty dobrej jakości, gdyż tylko w ten sposób zapewnimy sobie bardzo szerokie grono odbiorców. Rynek europejski zalewają ogromne ilości produktów słabej jakości, duża ich część produkowana jest w Chinach i taki stereotyp, że każdy produkt zrobiony w Chinach jest bardzo złej jakości , jest powszechny w myśleniu Polaków. Receptą na odwrócenie takiego poglądu są dobre produkty we wciąż niskich, konkurencyjnych dla tych z polskiego rynku, cenach.

W przypadku użytkownika indywidualnego, najczęściej ma on kontakt nie z chińskim producentem ale właśnie osobą, która już produkt sprowadziła do kraju. Ceny taki produktów są wyższe niż artykułów bezpośrednio zakupionych w Kraju Środka, ale wciąż konkurencyjne w stosunku do cen produktów europejskich. To właśnie cena stanowi główny wabik dla klientów. W przypadku towarów importowanych z Chin mamy możliwość kupienia o wiele większej ilości produktów za cenę podobną do ceny jednego produktu europejskiego. W przypadku zakupów bezpośrednio u producenta lub importera może istnieć obowiązek kupowania dużych ilości produktów, np. całych kontenerów. Trzeba o tym pamiętać.